Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Żakowski i Czyż tracą programy w Superstacji, Jankowski dyrektorem programowym

Jacek Żakowski kończy współpracę z Superstacją (screen Superstacja.tv)

Superstacja rezygnuje z programów publicystycznych. Audycje tracą m.in. Jacek Żakowski i Marek Czyż. Nowym dyrektorem programowym telewizji zostanie Grzegorz Jankowski. Z kanałem pożegnał się reporter polityczny Adrian Gąbka.

We wtorek wieczorem dziennikarze Superstacji dostali od sekretarz programowej kanału Ramony Janus nową ramówkę, która zacznie obowiązywać w poniedziałek. Jak poinformowała zespół Janus, jest ona przejściowa, a "nad docelową ramówką prace trwają". Nie ma w niej programów publicystycznych, do których od końca maja nie byli zapraszani politycy.

We wtorek publicysta "Polityki" Jacek Żakowski poprowadził ostatnią "Rozmowę dnia" (był jej gospodarzem na zmianę z Markiem Czyżem). - Prezes Stefanik (Adam Stefanik, prezes Superstacji - przyp. red.) powiedział mi, że wchodzi nowa ramówka, nie ma w niej "Rozmowy dnia" i mojej niedzielnej "Redakcji" - relacjonuje Żakowski.

Superstacja nie będzie też emitować autorskiego programu Marka Czyża "Czyż nie..."? (dziennikarz jest obecnie na urlopie). W najbliższy weekend pokazane zostaną dwa ostatnie wydania "Debaty Grzegorza Łaguny" - Łaguna pozostaje prowadzącym "Raport" i "Informacje dnia". Tylko do niedzieli emitowany będzie także wieczorny program interaktywny "Bez ograniczeń", który prowadzą m.in. Jacek Zimnik i Adam Feder.

Nad nową koncepcją Superstacji pracują były redaktor naczelny "Faktu" Grzegorz Jankowski i Grzegorz Adamczyk (w 2017 roku wrócił do Polsatu z TVP; w 2016 roku przez kilka miesięcy kierował TVP Info). Jak usłyszeli dziennikarze kanału na czerwcowym spotkaniu z zarządem, Superstacja ma być tabloidowa.

Według naszych informacji dyrektorem programowym telewizji (to nowe stanowisko) zostanie Grzegorz Jankowski. Jankowski nie chce komentować tych informacji, podobnie jak rzecznik Telewizji Polsat Tomasz Matwiejczuk. Pracownicy Superstacji spodziewają się przedstawienia nowych szefów w najbliższy poniedziałek. Obecnie szefem newsroomu jest Wiktor Bater, w kierownictwie telewizji jest również Tomasz Sandak. W czerwcu do zarządu kanału wszedł Adam Nowe, członek zarządu i zastępca dyrektora generalnego Telewizji Polsat.

Wcześniej Superstacja zrezygnowała z tematów i programów politycznych. Na początku lipca z anteny Superstacji spadły programy Kuby Wątłego "Krzywe zwierciadło" i "Suma tygodnia". "Przyszło »polecenie z góry«" - poinformował wtedy Wątły na Facebooku. Z Superstacją związany był od 2009 roku. Miesiąc wcześniej współpracę z kanałem zakończyła po 12 latach Eliza Michalik - zaproponowano jej prowadzenie programu niepolitycznego, ale odmówiła. Była autorką programów "Nie ma żartów", "Gilotyna", "Szpile". Z Superstacji odszedł też sejmowy reporter Adrian Gąbka, który nie zdradza nowego miejsca pracy. W kanale pracował od października 2010 roku.

W czerwcu 2019 roku udział Superstacji w rynku wyniósł 0,16 proc. wobec 0,12 proc. rok wcześniej. Średnia dobowa widownia wzrosła rok do roku z 7,2 tys. do 9,1 tys. (dane Nielsen Audience Measurement).

W czerwcu 2018 roku Telewizja Polsat kupiła Superstację za 13 mln zł od spółek kontrolowanych przez Zygmunta Solorza.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 25.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.