Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Programy Kuby Wątłego spadły z anteny Superstacji

Kuba Wątły współpracę z Superstacją rozpoczął w 2009 roku (screen YouTube.com/Superstacja)

Z anteny Superstacji spadły programy Kuby Wątłego "Krzywe zwierciadło" i "Suma tygodnia". "Przyszło «polecenie z góry»" - poinformował na Facebooku.

Kuba Wątły napisał, że zniknęły one z anteny "nieodwołalnie". "Odbyło się to szybko i sprawnie niczym pod nożem dobrego chirurga. Tyle że on leczy, a tu mamy zejście. Nie jest ono jednak dla mnie zaskoczeniem, wszak wszystko, co działo się do tej pory, jednoznacznie zmierzało do takiego właśnie rozwiązania" - opisał Wątły.

Kuba Wątły przypomniał, że wcześniej zrezygnowano z emisji jego programów na żywo (były nagrywane kilka godzin wcześniej), a w maju zaprzestano zamieszczania ich na stronie internetowej Superstacji (podobnie jak programów Elizy Michalik).

"Przyszedł jednak moment, w którym PiS nie jest pewien swojej wygranej w jesiennej elekcji i w związku z tym tam, gdzie w mediach może, gdzie sięgają jego wpływy, «wycina» wszystko i wszystkich, którzy, bez względu na skalę, zagrażają jego pozycji. Tak też stało się właśnie teraz: przyszło «polecenie z góry» i jakiekolwiek zabiegi zarządu stacji przestały mieć znaczenie. Wszystko przestało mieć znaczenie" - czytamy we wpisie Wątłego.

Kuba Wątły współpracę z Superstacją zaczął w 2009 roku - w 2016 roku na kilka miesięcy zniknął z anteny.

Superstacja, która należy do Telewizji Polsat, pod koniec maja ograniczyła politykę na antenie, a do programów publicystycznych przestali być zapraszani politycy. Na początku czerwca współpracę z kanałem zakończyła po 12 latach Eliza Michalik - zaproponowano prowadzenie jej programu niepolitycznego, ale odmówiła. Obecnie nad nową koncepcją Superstacji pracuje były redaktor naczelny "Faktu" Grzegorz Jankowski z Grzegorzem Adamczykiem.

Z Adamem Stefanikiem, prezesem Superstacji, nie udało nam się skontaktować.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 03.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.