Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszyła zbiórka na trzeci film Sekielskich o pedofilii w Kościele

Marek i Tomasz Sekielscy planują zdjęcia m.in. w Watykanie, Austrii, Irlandii, USA , Meksyku i na Dominikanie (screen: Youtube.com/Sekielski)

Na koniec 2020 roku planowana jest premiera trzeciego filmu braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele katolickim, na którego realizację ruszyła zbiórka pieniędzy. Twórcy mają poruszyć w nim rolę Watykanu oraz papieża Jana Pawła II w tropieniu przestępstw seksualnych wśród polskich duchownych.

O planach dotyczących trzeciej produkcji Sekielscy poinformowali w piątek rano na Facebooku. „Każdy kto tropi przestępstwa seksualne w polskim Kościele katolickim, prędzej czy później staje przed pytaniem o to, co zrobił w tej sprawie Watykan? A stąd już tylko krok do pytań o Jana Pawła II. Jak walczył z pedofilią wśród duchownych? Co wiedział, a czego nie był świadomy? Czy jego najbliżsi współpracownicy, w tym kardynał Dziwisz ukrywali przed nim niewygodną prawdę? Podobnych trudnych pytań jest więcej, nadszedł czas by je wszystkie zadać i poznać jednoznaczne odpowiedzi” - podkreślają Tomasz i Marek Sekielscy.

Twórcy filmu planują zdjęcia m.in. w Watykanie, Austrii, Irlandii, USA , Meksyku i na Dominikanie. Wstępny budżet planowany jest na ok. 1 mln zł. Sekielscy zamierzają całkowicie poświęcić się realizacji filmu, dlatego poprosili użytkowników Patronite o możliwość przeznaczenia części zebranej kwoty na własne wydatki (będzie to 19 proc. zebranej sumy). Zbiórka pieniędzy na realizację filmu ruszyła w serwisie Patronite. Pierwszym celem jest zebranie 200 tys. zł na dokumentację i weryfikację danych.

Sekielscy zrealizowali już film „Tylko nie mów nikomu”. Jesienią br. planowana jest premiera jego drugiej części pt. „Zabawa w chowanego”. Produkcja zostanie sfinansowana z bezpośrednich wpłat na konta, które były realizowane przez osoby wspierające poza Patronite. Sekielscy zebrali też już całą kwotę na film o aferze SKOK.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 19.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.