Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

The Dust dostanie 3 mln zł na produkcję gry na podstawie książek Jacka Piekary

The Dust będzie otrzymywała finansowanie wypłacane w transzach od lipca 2019 do stycznia 2022 roku (fot. materiały prasowe)

The Dust, wrocławska firma produkująca gry, podpisała umowę inwestycyjną na sfinansowanie produkcji gry na podstawie serii książek autorstwa Jacka Piekary. Spółka otrzyma na ten cel 3 mln zł.

Negocjacje z inwestorem trwały od kwietnia tego roku. Jak podano w komunikacie, The Dust będzie otrzymywało finansowanie w formule project finance, wypłacane w transzach od lipca 2019 do stycznia 2022 roku.

W ramach umowy inwestor zobowiązał się do wsparcia finansowego prac nad grą przeznaczoną na platformy PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i na komputery osobiste. Wartość oraz częstotliwość transz będą uzależnione od harmonogramu oraz odbioru różnych etapów produkcji. Nie podano nazwy inwestora.

Na początku grudnia ub.r. Jacek Piekara podpisał z The Dust list intencyjny. Pod koniec marca firma podpisała umowę z pisarzem na produkcję gier opartych na serii jego książek „Cykl inkwizytorski”. Studio zakupiło prawa do wyprodukowania gry na platformy stacjonarne (komputery osobiste i konsole) oraz na urządzenia mobilne.

The Dust zajmuje się produkcją gier na urządzenia mobilne w modelach advergaming (gry reklamowe na zlecenie) i F2P. Od kwietnia ub.r. spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PD, 15.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.