Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Węgry: dziennikarz opozycyjnego portalu z zakazem wstępu do parlamentu

Fabian chciał zadać pytania ministrowi finansów i wiceministrowi sprawiedliwości (screen Index.hu)

Dziennikarz opozycyjnego portalu węgierskiego Index.hu został ukarany zakazem wstępu do parlamentu do końca roku po tym, jak próbował przeprowadzić wywiad z rządowymi politykami.

Według Kancelarii Zgromadzenia Narodowego Tamas Fabian "nieustannie rozpychając się łokciami, chciał przeprowadzić wywiad" na korytarzu parlamentu, podczas gdy politycy "zdecydowanie odrzucili te agresywne usiłowania". Index.hu pisze, że Fabian chciał zadać pytania ministrowi finansów Mihalyowi Vardze i wiceministrowi sprawiedliwości Palowi Voelnerowi. Kancelaria podkreśliła, że dziennikarz „wcześniej już dwukrotnie świadomie złamał zasady przeprowadzania relacji dziennikarskich w parlamencie” i dlatego otrzymał zakaz wstępu do parlamentu do końca roku.

Index.hu napisał, że dziennikarz „nie rozpychał się łokciami, nikogo nie obraził, nie używał przemocy i idąc obok polityków, trzymał przed Voelnerem telefon, by zarejestrować nagranie”, Voelner zaś miał kilkakrotnie odepchnąć go łokciem. Portal zapowiedział odwołanie się od decyzji kancelarii parlamentu.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

Zgłoszenia do konkursu
Grand Press 2019

Plansza

(PAP, KOZ, 10.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.