Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Winnicki i b. szefowie Radia Szczecin wśród chętnych na częstotliwość w Szczecinie

Najwięcej, bo trzy wnioski, złożył Eurozet (fot. Pixabay.com)

12 wniosków złożono w konkursie na częstotliwość 97,5 MHz w Szczecinie. Poza największymi grupami radiowymi nadawaniem zainteresowani są m.in. Michał Winnicki i byli szefowie Radia Szczecin.

Konkurs na częstotliwość 97,5 MHz przeznaczony jest dla podmiotów chcących uruchomić lokalne radio i poszerzyć zasięg istniejących rozgłośni.

Aż trzy wnioski złożył Eurozet - na Meloradio, Chillizet i Antyradio. Grupa RMF chce uruchomić Radio Gra, Grupa ZPR Media - Eskę Rock, Grupa Radiowa Agory - Radio Pogoda.

Nadawaniem w Szczecinie zainteresowana jest spółka Moje Media. Kierują nią byli szefowie Radia Szczecin: Adam Rudawski (był prezesem rozgłośni), Tomasz Chaciński (b. redaktor naczelny) i Piotr Sikora (b. dyrektor marketingu).

Michał Winnicki, którego firma MWE Networks ma sześć kanałów telewizyjnych, planuje stworzyć Szczecin City FM. – Urodziłem się w Szczecinie, tutaj chodziłem do wszystkich szkół i tutaj mieszkam. Jestem gotowy i zdeterminowany do uruchomienia w pełni lokalnej rozgłośni – deklaruje Winnicki.

Dwa wnioski złożyła spółka Twoje Radio, nadawca Twojego Radia (nadaje w Stargardzie, Koszalinie, Świnoujściu i Myśliborzu). Jeden dotyczy poszerzenia zasięgu tej rozgłośni, a drugi utworzenia nowej – Radia Gryf.

W postępowaniu biorą udział także spółki: Kochamradio i Stacja Głubczyce. Kochamradio kieruje szczeciński przedsiębiorca Sławomir Adamski (startował w konkursie na częstotliwość w Koszalinie), a Stacją Głubczyce – Piotr Czajkowski, właściciel Radia ABC (nadawca Radia Starogard 89,8 MHz).

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpisała także konkurs na częstotliwość 98,9 MHz w Szczecinie. Wystartowały w nim trzy podmioty: Radio Wnet, Eurozet (zaproponował stworzenie Otoradia) i Moje Media. To postępowanie przeznaczone jest dla rozgłośni z tematyką społeczno-polityczną. W konkursach mogli startować zarówno nadawcy chcący stworzyć nowe radio o takim charakterze, jak i ci, którzy są zainteresowani poszerzeniem zasięgu istniejącej rozgłośni. W tym drugim wariancie warunki spełnia Radio Wnet nadające w Warszawie i Krakowie.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 09.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.