Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Czerwiec 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tabloidowa koncepcja Superstacji

Fragment programu "Na tapecie", gdzie przedstawiane są najnowsze doniesienia ze świata gwiazd (screen YouTube/ Superstacja)

Nową koncepcję Superstacji mają przygotować Grzegorz Jankowski i Grzegorz Adamczyk - potwierdziły pracownikom władze telewizji. Do jej zarządu wszedł Adam Nowe z Telewizji Polsat.

Z naszych informacji wynika, że w czwartek zarząd Superstacji spotkał się z zespołem. Przedstawiono nowego członka zarządu - to Adam Nowe, członek zarządu i zastępca dyrektora generalnego Telewizji Polsat (zarząd Superstacji jest teraz dwuosobowy, zasiada w nim też prezes Adam Stefanik).

Podczas spotkania pracownicy Superstacji usłyszeli, że nową koncepcję kanału przygotuje były redaktor naczelny ”Faktu” Grzegorz Jankowski wspólnie z Grzegorzem Adamczykiem, co zapowiadaliśmy w "Presserwisie". Ma być tabloidowa, ale szczegółów nie podano (na spotkaniu nie było Jankowskiego).

Superstacja ma już takie programy. Przykładowo w programie "Na Tapecie" przedstawiane są najnowsze doniesienia ze świata gwiazd.

Zespołowi zapowiedziano, że jeżeli zaproponowana przez Jankowskiego i Adamczyka koncepcja zostanie przyjęta przez zarząd, wejdzie do jesieni. Według dziennikarzy Superstacji może to oznaczać, że do wyborów parlamentarnych nie będzie na jej antenie polityków.

Politycy - w trybie natychmiastowym - przestali być zapraszani do Superstacji na początku czerwca. Tematów politycznych praktycznie nie ma też od tego czasu w serwisach informacyjnych. W trakcie spotkania prezes Superstacji Adam Stefanik przekonywał pracowników, że to on wpadł na pomysł znacznego ograniczenia polityki.

Z anteny Superstacji spadł już program "Salon polityczny". Współpracę z telewizją zakończyła Eliza Michalik, której zaproponowano prowadzenie programu niepolitycznego, ale dziennikarka odmówiła.

W czerwcu 2018 roku Telewizja Polsat kupiła Superstację za 13 mln zł od spółek kontrolowanych przez Zygmunta Solorza.

Czytaj też - Ryzykowny eksperyment Superstacji

(KOZ, 14.06.2019)

Pozostałe tematy weekendowe

Którym mediom ufamy, a komu (nie) płacimy w sieci
Grzegorz Rzeczkowski gotów na sądowe batalie
Ambasador polski
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.