Dział: RADIO

Dodano: Lipiec 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po likwidacji naczelnych redakcji Polskiego Radia nowe redakcje w Jedynce i Trójce

Według spółki zmiany w strukturze "mają na celu jeszcze lepsze funkcjonowanie Polskiego Radia" (fot. Google Street View)

Polskie Radio wprowadziło zmiany w strukturach radiowej Jedynki i Trójki, do których przeniesieni mają zostać dziennikarze zlikwidowanych naczelnych redakcji.

Od poniedziałku 1 lipca w Polskim Radiu nie ma już naczelnej redakcji publicystyki międzynarodowej, naczelnej redakcji sportowej i naczelnej redakcji gospodarczej, co zapowiadaliśmy w "Presserwisie". Ich dziennikarze trafią do Programu I i Programu III.

W strukturze Programu I utworzone zostaną: redakcja aktualności i redakcja sportowa, a redakcja polityczno-społeczna kierowana przez Henryka Szrubarza ma się zmienić w redakcję publicystyki. Częścią międzynarodową w jej ramach kierować ma Paweł Lekki, do tej pory wiceszef naczelnej redakcji publicystyki międzynarodowej. Na szefa redakcji sportowej typowany jest w radiu Cezary Gurjew, dotychczas szef naczelnej redakcji sportowej.

W Programie III powstaną redakcje: publicystyki międzynarodowej, gospodarcza i sportowa. Według naszych informacji redakcją publicystyki międzynarodowej będzie kierować Grzegorz Ślubowski, dotychczas szef naczelnej redakcji publicystyki międzynarodowej. Szefem sportowej ma być Tomasz Gorazdowski.

– Zmiany w strukturze mają na celu jeszcze lepsze funkcjonowanie Polskiego Radia – twierdzi Ewelina Steczkowska, p.o. rzecznik prasowy spółki. – Kwestie personalne będą podane w późniejszym terminie – dodaje.

Natomiast z portalu Polskieradio.pl do Informacyjnej Agencji Radiowej zostają przeniesione redakcje: serwisu Polskieradio24.pl, Polskieradio.pl, mediów społecznościowych oraz dział projektowania i produkcji informatycznej. W portalu pozostaną redakcje poszczególnych anten oraz dział projektów specjalnych.

(KOZ, 03.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.