Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Gliński: projekt dekoncentracji mediów czeka na swój polityczny czas

"Projekty muszą być uzgadniane z naszymi zagranicznymi partnerami" - podkreślił Piotr Gliński (screen: Youtube.com/Polskie Radio)

„My nie mówimy o repolonizacji, raczej o dekoncentracji. Nie ukrywamy, że mamy od dawna przygotowane pewne projekty, ale one czekają na swój polityczny czas” - powiedział w środę wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego, pytany w środę w radiowej Trójce o to, czy nadszedł już polityczny czas na projekt ws. repolonizacji mediów,  odpowiedział: "nie, nie nadszedł".

Zaznaczył, że "my nie mówimy o repolonizacji, raczej o dekoncentracji. Nie ukrywamy, że mamy od dawna przygotowane pewne projekty, ale one czekają na swój polityczny czas" - powiedział.

"Projekty muszą być uzgadniane z naszymi zagranicznymi partnerami, bo jest faktem, że ta dekoncentracja jest związana także z własnością kapitału w niektórych segmentach medialnych" - stwierdził Gliński.

"Kwestia dekoncentracji mediów jest ściśle związana z wartościami europejskimi. Wartości europejskie podkreślają wyraźnie, że sektor medialny jest sektorem wyjątkowym, z uwagi na swoją rolę w polityce, w kształtowaniu świadomości opinii publicznej. To jest bardzo wrażliwy sektor, gdzie musi być zachowany pluralizm, różnorodność. Nie wszędzie w polskich segmentach medialnych mamy to zachowane" - dodał wicepremier.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAP, PAZ, 03.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.