Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 01, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Danielewski przejdzie z "Gazety Wyborczej" do OKO.press

Michał Danielewski pracował w "Gazecie" przez 14 lat (screen Facebook/Gazeta Wyborcza)

Michał Danielewski, wiceszef działu krajowego "Gazety Wyborczej" (Agora), złożył w piątek wypowiedzenie. Z naszych informacji wynika, że przejdzie do serwisu OKO.press. 

Danielewski pracował w "Gazecie" przez 14 lat. Był wydawcą serwisu Wyborcza.pl, redaktorem działu krajowego, pisał felietony do "Dużego Formatu", a wcześniej pracował w poznańskiej "GW". W swoim pożegnaniu na Facebooku przyznał, że wszystkiego o dziennikarstwie nauczył się w "Gazecie". "Nie ma też co ukrywać, że ostatnio poczułem, że doszedłem do ściany, więc wkrótce spróbuje ją przeskoczyć w innym miejscu" - napisał. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, ma przejść do serwisu OKO.press. Jego szef Piotr Pacewicz to były wicenaczelny "GW". 

Michał Danielewski mówi nam jedynie, że nie chce swojego odejścia komentować. 

To kolejne rozstanie z "GW" w ostatnich tygodniach. Tydzień temu na złożenie wypowiedzenia zdecydowała się dziennikarka działu krajowego Justyna Suchecka (ma ofertę z portalu Tvn24.pl). Miesiąc wcześniej to samo zrobił Zbigniew Pendel, wówczas szef Wyborcza.pl. Od dziś zaczyna pracę w serwisie Polityka.pl.

(SK, 01.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.