Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 28, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google pokazuje plany „miasta przyszłości” w Toronto

Dzielnica powstanie na 50 tys. m kw. (fot. Pixabay)

Google poinformował, że w Toronto stworzy „inteligentną dzielnicę”, która będzie laboratorium miejskich innowacji. Ma się tam znaleźć wiele cyfrowych rozwiązań i udogodnień. 

W dzielnicy przyszłości ma być np. ograniczony ruch pojazdów, a po ulicach mają się poruszać elektryczne samochody autonomiczne. Za projekt odpowiada siostrzana spółka Google, Sidewalk Labs, która pracuje nad koncepcją inteligentnego miasta przyszłości od 18 miesięcy i obiecuje, że oferowane przez nią rozwiązania pozwolą zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 89 proc.

Dzielnica powstanie na powierzchni 50 tys. m kw. Projekt zaakceptowały władze Toronto, jednak część mieszkańców protestuje przeciw jego wdrożeniu. Grupa, która nazwała się Block Sidewalk, organizuje akcję mającą przekonać obywateli, że wielka firma technologiczna nie może podejmować decyzji dotyczących miasta.

(MC, 28.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.