Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 27, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były prezes Radia Kraków nie dostał absolutorium za 2018 rok

Przemysław Bolechowski był prezesem Radia Kraków od marca 2016 roku do kwietnia 2019 roku (screen: Youtube.com/Telewizja wPolsce)

Przemysław Bolechowski, były prezes Radia Kraków, nie otrzymał absolutorium za 2018 rok. Walne zgromadzenie Polskiego Radia wstrzymało się z kolei od głosu ws. udzielenia go byłemu prezesowi spółki Jackowi Sobali. Pozostałe zarządy mediów publicznych dostały skwitowanie.

W środę odbyły się walne zgromadzenia Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Polskiej Agencji Prasowej i 17 publicznych rozgłośni regionalnych.

W TVP skwitowanie dostał prezes Jacek Kurski i członek zarządu Maciej Stanecki, którzy zostali powołani w styczniu 2016 roku (w marcu 2019 roku odwołano Staneckiego).

W przypadku Polskiego Radia absolutorium otrzymał obecny prezes Andrzej Rogoyski, a także były członek zarządu spółki Mariusz Staniszewski. Walne spółki wstrzymało się od głosu ws. absolutorium dla Jacka Sobali, który kierował radiem od marca 2017 roku do sierpnia 2018 roku (w połowie sierpnia został zawieszony).

W rozgłośniach regionalnych skwitowano zarządy 16 z 17 spółek. Absolutorium nie udzielono Przemysławowi Bolechowskiemu, który był prezesem Radia Kraków od marca 2016 roku do kwietnia 2019 roku. W połowie marca 2019 roku został on zawieszony w obowiązkach po doniesieniach o złamaniu zakazu konkurencji. Jak informowała krakowska "Gazeta Wyborcza", pracownicy rozgłośni złożyli doniesienie do prokuratury i CBA o możliwości popełnienia przestępstwa przez Bolechowskiego.

Absolutorium dostali też członkowie rad nadzorczych mediów publicznych, których kadencja przypadła na 2018 rok.

(KOZ, 27.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.