Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 27, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Watchdog Polska donosi do prokuratury na TVP w sprawie materiałów o Bodnarze

TVP zrealizowała kilka materiałów na temat syna Adama Bodnara (screen: www.tvp.info)

Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez zarząd TVP. Chodzi o materiały na temat syna rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara.

Po tym jak rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar skrytykował sposób zatrzymania przez policję podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny Jakuba A., TVP zrealizowała kilka materiałów na jego temat. W związku z nimi Watchdog Polska złożyło zawiadomienie do prokuratury. Dotyczy ono członków zarządu TVP: Jacka Kurskiego, Marzeny Paczuskiej i Mateusza Matyszkowicza. Według Watchdog Polska "(...) kierując pracami podległych im pracowników Telewizji Polskiej S.A. (...), groźbą bezprawną polegającą na publikowaniu uwłaczających czci Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara lub jego osoby najbliższej, wywierają wpływ na czynności urzędowe Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara (...) polegające na staniu na straży wolności i praw człowieka i obywatela określonych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz w innych aktach normatywnych (...)".

Wcześniej kroki prawne wobec TVP zdecydowała się podjąć rodzina Adama Bodnara. Rzecznika broni też Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

(AMS, 27.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.