Dział: PERSONALIA

Dodano: Czerwiec 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katarzyna Westermark po 26 latach odchodzi z The Walt Disney Company

Katarzyna Westermark pracę w The Walt Disney Company rozpoczęła w 1993 roku (fot. materiały prasowe)

Z koncernem The Walt Disney Company rozstaje się Katarzyna Westermark, senior vice president & general manager na Europę Środkową i Wschodnią - dowiedział się "Presserwis".

Marta Szafrańska, director corporate communications, publicity & corporate citizenship w The Walt Disney Company, potwierdza, że Westermark odchodzi z koncernu z końcem czerwca.

Katarzyna Westermark odpowiadała za wszystkie działania biznesowe The Walt Disney Company w regionie od 2009 roku. Wcześniej była dyrektorem zarządzającym na Polskę. Pracę w Disneyu rozpoczęła w 1993 roku. Wcześniej związana była z wydawnictwem Egmont.

Westermark odchodzi z The Walt Disney Company po tym, jak koncern za 71,3 mld dolarów kupił rozrywkową część 21st Century Fox. Jak informowaliśmy, z jej spółki - Fox Networks Group - odchodzą Maciej Bral (dyrektor generalny na Europę Środkową) i Carlos Ortega (wiceprezes na region Europy Środkowo-Wschodniej).

The Walt Disney Company ma w Polsce trzy kanały telewizyjne: Disney Channel, Disney XD i Disney Junior. Polska spółka The Walt Disney Company w roku obrotowym październik 2017 - wrzesień 2018 uzyskała 140,3 mln zł przychodów ze sprzedaży i 4,4 mln zł zysku. W porównaniu z poprzednim rokiem jej przychody wzrosły o 8,1 proc., a zysk o 9,7 proc.

(KOZ, 26.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.