Dział: PERSONALIA

Dodano: Czerwiec 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Maciej Bral odchodzi z Foksa

Maciej Bral jest kolejnym menedżerem Foksa, który rozstaje się z firmą

Z Fox Networks Group odchodzi Maciej Bral, dyrektor generalny na Europę Środkową - dowiedział się "Presserwis".

Maciej Bral do zespołu Fox Networks Group dołączył wiosną 2018 roku. Pracując w warszawskim biurze, odpowiadał za Polskę, Czechy, Rumunię, Słowację i Węgry. Wcześniej pracował w The Walt Disney Company. W londyńskim biurze pełnił funkcję dyrektora generalnego Disney Channels w regionie rynków wschodzących i Europy Środkowo-Wschodniej. Przedtem związany był z Fox Europe (później Jetix Europe - spółkę przejął Disney). Bral odpowiadał za wprowadzenie do Polski pierwszego kanału tematycznego dla dzieci - Fox Kids (ruszył wiosną 1998 roku).

Z Fox Networks Group, jak informowaliśmy, żegna się również Carlos Ortega, wiceprezes na region Europy Środkowo-Wschodniej. W koncernie ma pracować do lipca. Zmiany następują po tym, jak The Walt Disney Company kupił za 71,3 mld dolarów rozrywkową część 21st Century Fox.

Z Maciejem Bralem nie udało nam się skontaktować. Naszych informacji nie skomentowało The Walt Disney Company.

Fox Networks Group w Europie Środkowej ma sześć kanałów: Fox, Fox Comedy, National Geographic, Nat Geo People, Nat Geo Wild i Baby TV. W 2018 roku stacje miały łącznie 0,96 proc. udziału w rynku, a w grupie komercyjnej - 1,15 proc. (dane Nielsen Audience Measurement; Baby TV nie jest objęty pomiarem).

(KOZ, 20.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.