Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Info musi sprostować nieprawdziwe informacje o Bertoldzie Kittelu

Sprostowania związane są z materiałem Bertolda Kittela pt. „Układ radomski” w "Superwizjerze" TVN (screen: Youtube.com/MagazynPress)

Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji i nakazał Jarosławowi Olechowskiemu, dyrektorowi Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, publikację dwóch sprostowań nieprawdziwych informacji nadanych w programach TVP Info.

Sprostowania związane są z materiałem Bertolda Kittela pt. „Układ radomski” wyemitowanym jesienią ub.r. w „Superwizjerze” TVN. W reportażu pokazał zabiegi wokół zmiany planów przebiegu obwodnicy Radomia, na czym mieli zarobić politycy PiS i powiązani z nimi lokalni przedsiębiorcy.

TVP, próbując zdyskredytować ustalenia Kittela, zarzuciła mu zatajenie wieloletniej znajomości z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim, politykiem PO. Zarzut powtarzano na początku października w programach na antenie TVP Info i w „Wiadomościach” TVP 1.

Po wyroku sądu pierwszej instancji w styczniu Olechowski wniósł apelację, zarzucając przede wszystkim, iż sprostowanie zostało sformułowane w osobie trzeciej, a nie pierwszej. Sąd Apelacyjny apelację odrzucił. Zgodnie z wyrokiem TVP Info musi sprostować nieprawdziwe informacje w trybie natychmiastowym.

W kwietniu Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok nakazujący publikację sprostowania w tej samej sprawie w „Wiadomościach”.

(PD, 07.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.