Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Czerwiec 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Müller nowym rzecznikiem rządu

Piotr Müller od 2018 roku jest wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego (fot. www.gov.pl)

Według nieoficjalnych informacji portalu 300polityka.pl nowym rzecznikiem rządu zostanie obecny wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Müller. Zastąpi Joannę Kopcińską, która dostała się do Parlamentu Europejskiego. 

Od 2015 roku Müller był doradcą wicepremiera Jarosława Gowina, w 2017 roku został powołany w skład zespołu przygotowującego projekt ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce. Od kwietnia 2017 roku był dyrektorem Biura Ministra w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od 2018 roku był wiceministrem. Müller jest także posłem ze Słupska (uzyskał mandat po zmarłej Jolancie Szczypińskiej i rezygnacji Piotra Karczewskiego).

Dziś o 10.30 prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie rządu. Rekonstrukcja związana jest m.in. z wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których kilkoro ministrów (Beata Szydło, Joachim Brudziński, Elżbieta Rafalska, Anna Zalewska i Beata Kempa) uzyskało mandaty. Do Brukseli wybierają się też Joanna Kopcińska i rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

(JSX, PAP, 04.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.