Dział: PRASA

Dodano: Maj 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„PB”: Garmond skarży do Komisji Europejskiej pomoc dla Ruchu

Garmond domaga się niezatwierdzania układów Ruchu z wierzycielami (fot. materiały prasowe)

Garmond twierdzi, że ratowanie Ruchu przez Alior, Orlen i PZU to niedozwolona pomoc publiczna; zainteresowani odrzucają te oskarżenia prawnymi ekspertyzami - informuje środowy "Puls Biznesu".

Dziś sąd restrukturyzacyjny ma zatwierdzić układy, jakie Ruch zawarł z wydawcami prasy w dwóch przyspieszonych postępowaniach układowych.

"Na ostatniej prostej ciężkie działa wytoczył jednak konkurent Ruchu na rynku dystrybucji prasy, Garmond Press. Krakowska firma złożyła w Komisji Europejskiej skargę, w której twierdzi, że kontrolowane przez państwo spółki zaangażowane w proces ratowania Ruchu, czyli Alior, PKN Orlen i PZU, udzieliły mu niezgodnej z prawem pomocy publicznej na bagatela, blisko ćwierć miliarda złotych" - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Gazeta dodaje, że Garmond domaga się niezatwierdzania układów Ruchu z wierzycielami, co zapewne oznaczałoby upadłość stuletniej firmy.

Ruch twierdzi, że "ani możliwa inwestycja PKN Orlen, ani działania Alior Banku nie stanowią pomocy publicznej w ramach prowadzonych postępowań restrukturyzacyjnych i nie ma przesłanek do niezatwierdzania układów przez sąd z powodu ich niezgodności z przepisami prawa".

"Bezpodstawny jest zarzut rzekomego udzielania przez nas niezgodnej z prawem pomocy publicznej" - podkreśla cytowana przez gazetę rzeczniczka Orlenu Joanna Zakrzewska.

Galeria: Grand Press Photo 2019, projekt dokumentalny - I miejsce

(PAP, 29.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.