Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 28, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CEO Huawei broni Apple przed retorsjami Pekinu

Chiny są ważnym rynkiem dla koncernu Apple (fot. Przemyslaw Marczynski/ Unsplash)

CEO i założyciel chińskiego koncernu Huawei Ren Zhengfei powiedział w wywiadzie dla Bloomberga, że nie popiera bojkotu Apple w ramach retorsji po wpisaniu jego firmy na czarną listę przez USA. W wypowiedzi dla chińskiej telewizji CCTV zapewnił z kolei, że Huawei jest przygotowany na długotrwały konflikt z USA.

Amerykańskie restrykcje stanowią poważne zagrożenie dla Huawei, który może utracić pozycję drugiego największego na świecie producenta technologii komunikacyjnych i drugiej pod względem popularności marki telefonów. Z powodu wojny handlowej z Chinami sprzedaż iPhone'a w tym kraju spadła o 30 proc. W pierwszym kwartale sprzedaż do Chin - wraz z Tajwanem i Hongkongiem - stanowiła 18 proc. całej sprzedaży Apple'a.

Galeria: Grand Press Photo 2019, fotoreportaż - I miejsce w kategorii KULTURA I ROZRYWKA

(MC, 28.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.