Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 24, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP zaprzecza, by Zuzanna Falzmann miała prowadzić "Wiadomości"

TVP zaprzecza, że Zuzanna Falzmann poprowadzi "Wiadomości" w TVP 1 (screen Tvp.info)

W Telewizji Polskiej zaczęły krążyć nieoficjalne informacje, że Zuzanna Falzmann, która wraca z placówki korespondenta TVP w Stanach Zjednoczonych, będzie prowadzić "Wiadomości" w TVP 1. TVP jednak temu zaprzecza. "To fake news" - zapewnia sama Falzmann.

Od dwóch osób dobrze znających sytuację w TVP dowiedzieliśmy się, że Falzmann ma prowadzić "Wiadomości". Taką informację podał też Onet.pl, powołując się na nieoficjalne źródła. - Dementuję - mówi Paweł Gajewski, zastępca dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Także biuro prasowe TVP przekazało "Presserwisowi", że "informacja ta jest nieprawdziwa". Sama Zuzanna Falzmann sprawę komentuje: - Jak by to powiedział prezydent Donald Trump: to "fake news".

Z naszych informacji wynika, że kandydatura Zuzanny Falzmann jako prowadzącej "Wiadomości" była rozważana kilka miesięcy temu. Ostatecznie jednak do grona gospodarzy programu dołączyła Edyta Lewandowska.

Zuzanna Falzmann z końcem czerwca wraca do Polski, będzie pracować w TAI w Warszawie. Falzmann placówkę w Waszyngtonie objęła w lipcu 2016 roku, kiedy zastąpiła Leszka Krawczyka. Od 2008 roku pracowała w Stanach Zjednoczonych jako korespondentka Polsat News. Wcześniej była m.in. prowadzącą i wydawczynią programu "VIP" w TV 4. Pracę dziennikarską zaczynała w 1997 roku w TVN.

Nowym korespondentem TVP w Waszyngtonie od lipca będzie Rafał Stańczyk.

Galeria: Grand Press Photo 2019, fotoreportaż - I miejsce w kategorii KULTURA I ROZRYWKA

(KOZ, 24.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.