Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd oddalił pozew TVP ws. słów Juliusza Brauna o "pałkarskiej propagandzie"

Juliusz Braun o "pałkarskiej propagandzie" w TVP mówił w programie "Rzecz o polityce" (screen: YouTube/Rzeczpospolita TV)

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew Telewizji Polskiej przeciwko Juliuszowi Braunowi za użycie sformułowania „pałkarska propaganda” w wywiadzie w programie wideo „Rzeczpospolitej”.

„Wydaje mi się, że w partii Kaczyńskiego jest grupa ludzi myślących, którzy widzą, że taka pałkarska propaganda jest niespójna z wizerunkiem, jaki w tej chwili chce budować premier Morawiecki” - powiedział w styczniu 2018 roku Juliusz Braun, były prezes TVP, obecnie członek Rady Mediów Narodowych. Wypowiedź w programie „Rzecz o polityce” w serwisie Rp.pl dotyczyła m.in. zmian w kierownictwie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Telewizja Polska skierowała przeciw Braunowi pozew o naruszenie dóbr osobistych spółki. Domagała się przeprosin i wpłaty 20 tys. zł na cele charytatywne. W piątek warszawski Sąd Okręgowy oddalił powództwo i zasądził od TVP na rzecz pozwanego koszty procesu. Sąd uznał, że choć sformułowanie „pałkarska propaganda” jest mocno krytyczne, to nie jest obraźliwe. Było już wcześniej stosowane w publicznych wypowiedziach i nie narusza dóbr osobistych. TVP ma możliwość złożenia apelacji.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 20.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.