Temat: Grand Press Photo

Dział: PRASA

Dodano: Maj 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sławomir Kamiński o magii fotografii

Sławomir Kamiński wygrał Grand Press Photo 2019 (fot. Wojciech Artyniew)

Sławomir Kamiński z „Gazety Wyborczej” wygrał Grand Press Photo 2019. Opowiada o magii fotografii.

Zwycięskie zdjęcie zrobił 24 maja 2018 roku podczas protestu rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie. Przedstawia Iwonę Hartwich, matkę niepełnosprawnego Jakuba, w starciu ze strażnikiem.

– Jestem strasznie wzruszony, w moim wieku to może być zawał. Wtedy byłem też strasznie wzruszony. Po wykonaniu tego zdjęcia nie mogłem sobie znaleźć miejsca. W moim prywatnym rankingu to też było zdjęcie roku, zdjęcie, które łączy wszystko – powiedział, odbierając nagrodę, Sławomir Kamiński. Protest relacjonował codziennie. – Nie bardzo wiedziałem, jak to fotografować, nie chciałem uwieczniać codziennych sytuacji - przebierania dzieci, walki o przetrwanie. I zdarzyło się coś takiego. Przeżyłem to bardzo – relacjonował. 

Autor Zdjęcia Roku otrzymał 10 tys. zł. Fotografię Kamińskiego nagrodzono także w kategorii Wydarzenia. 

⇒ Sławomir Kamiński wygrał Grand Press Photo 2019 

(16.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.