Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rynek streamingu w USA zdominowany przez cztery serwisy

(fot. Pixabay.com)

Netflix, Hulu, YouTube i Amazon kontrolują 78,8 proc. rynku streamingowego w Stanach Zjednoczonych - poinformowała amerykańska firma zajmująca się analizą mediów Comscore.

W 2018 roku do tych firm należało 75 proc. amerykańskiego rynku streamingowego. Według Comscore ich udział w rynku wzrósł głównie dzięki większej oglądalności YouTube i Hulu Live TV.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MC, 16.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 17, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Facebook, Google i Twitter na celowniku Białego Domu

O walce Białego Domu z mediami społecznościowymi poinformował czwartkowy "The Washington Post" (fot. David Everett Strickler/Unsplash)

Biały Dom idzie na wojnę z Facebookiem, Google oraz Twitterem. Chce w nią wciągnąć użytkowników mediów społecznościowych, a w tym celu zamieszcza w sieci formularz mający służyć zgłaszaniu przypadków cenzurowania wpisów przez te firmy - napisał w czwartek "Washington Post".

"Administracja (prezydenta Donalda) Trumpa walczy o swobodę wypowiedzi online" - głosi tweet z konta Białego Domu. To sygnał, że prezydent i Republikanie mają nadal zamiar atakować firmy technologiczne, których nie lubi baza wyborcza Trumpa - wyjaśnia "WP".

W formularzu należy podać swoje dane oraz zgłosić przypadki domniemanego zastosowania cenzury ze względu na poglądy polityczne wyrażane przez użytkownika serwisu.

Na końcu formularza jest prośba o podanie adresu mailowego, by administracja Trumpa mogła dostarczać Amerykanom informacje "bez korzystanie z takich platform jak Facebook i Twitter". Trump często atakuje media społecznościowe za to, co nazywa "antykonserwatywnym skrzywieniem".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MC, 17.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.