Dział: INTERNET

Dodano: Maj 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amerykański regulator może zażądać federalnego nadzoru nad Facebookiem

(fot. Pixabay.com)

Regulator amerykańskiego rynku mediów FCC, który rozpatruje m.in. sprawę przekazania danych 87 mln użytkowników Facebooka brytyjskiej firmie konsultingowej Cambridge Analytica, prawdopodobnie zażąda prawa do 20-letniego nadzoru nad firmą Marka Zuckerberga - podają amerykańskie media.

Facebook spodziewa się, że dojdzie do ugody z regulatorem, co nie oznacza jednak, że uniknie kary finansowej - odpisał już 3 mld dol. na grzywnę, która może wynieść od 3 do 5 mld dol. FCC sprawdza też, czy firma nie przekroczyła warunków poprzedniej ugody z władzami, też dotyczącej ochrony danych, a zawartej z FCC w 2011 roku.

Nieistniejąca już firma Cambridge Analytica wykorzystała dane użytkowników Facebooka do wpływanie na nastroje wyborców podczas kampanii politycznych, w tym przed referendum ws. brexitu oraz podczas wyborów prezydenckich w USA w 2016 roku.

Pod koniec kwietnia władzy Kanady postanowiły pozwać Facebooka w związku z aferą Cambridge Analytica.

(MC, 14.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.