Dział: INTERNET

Dodano: Maj 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszyły zdjęcia do serialu Netfliksa z Joanną Kulig w obsadzie

Joanna Kulig wcieli się w rolę uzależnionej od alkoholu wokalistki (fot. materiały prasowe)

Ruszyły zdjęcia do serialu Netfliksa „The Eddy”, w którym zagra Joanna Kulig, aktorka znana m.in. z nominowanej do Oscara „Zimnej wojny”. Serial będzie miał premierę w 2020 roku. Za jego produkcję odpowiada Endeavor Content.

Akcja liczącego osiem odcinków dramatu muzycznego rozgrywa się w Paryżu. Opowiada historię członków zespołu z podupadającego klubu, którego współwłaścicielem jest były jazzowy pianista z Nowego Jorku Eliot, grany przez Andre Hollanda. Kulig to serialowa Maja – uzależniona od alkoholu wokalistka zespołu. W produkcji wystąpią również m.in.: Amandla Stenberg, Tahar Rahim i Leila Bekhti.

Po dwa odcinki serialu wyreżyserują: Damien Chazelle (m.in. „La la land”), Houda Benyamina („Divines”), Alan Poul („Opowieści z San Francisco”) oraz Jack Thorne („Cudowny chłopak”).

Autorem wszystkich utworów wykonywanych przez serialowy zespół jest Glen Ballard - producent i autor tekstów m.in. do utworu „Man in the Mirror” Michaela Jacksona.

Zdjęcia realizowane będą we Francji, a dialogi prowadzone w językach: francuskim, angielskimi i arabskim.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PD, 14.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amerykański regulator może zażądać federalnego nadzoru nad Facebookiem

(fot. Pixabay.com)

Regulator amerykańskiego rynku mediów FCC, który rozpatruje m.in. sprawę przekazania danych 87 mln użytkowników Facebooka brytyjskiej firmie konsultingowej Cambridge Analytica, prawdopodobnie zażąda prawa do 20-letniego nadzoru nad firmą Marka Zuckerberga - podają amerykańskie media.

Facebook spodziewa się, że dojdzie do ugody z regulatorem, co nie oznacza jednak, że uniknie kary finansowej - odpisał już 3 mld dol. na grzywnę, która może wynieść od 3 do 5 mld dol. FCC sprawdza też, czy firma nie przekroczyła warunków poprzedniej ugody z władzami, też dotyczącej ochrony danych, a zawartej z FCC w 2011 roku.

Nieistniejąca już firma Cambridge Analytica wykorzystała dane użytkowników Facebooka do wpływanie na nastroje wyborców podczas kampanii politycznych, w tym przed referendum ws. brexitu oraz podczas wyborów prezydenckich w USA w 2016 roku.

Pod koniec kwietnia władzy Kanady postanowiły pozwać Facebooka w związku z aferą Cambridge Analytica.

(MC, 14.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.