Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mikołaj „Jaok” Janusz odszedł z TVP

Mikołaj „Jaok” Janusz jest współtwórcą kanału Pyta.pl na YouTube (screen: Youtube.com/Namzalezy.pl)

Mikołaj „Jaok” Janusz poinformował na Twitterze, że we wtorek złożył legitymację prasową i nie jest już dziennikarzem TVP.

„Nie zgadzam się na: obmacywanie, agresję, obrażanie mojej matki, resztę waszych kłamstw. Teraz będę reagował adekwatnie do sytuacji. W dniu dzisiejszym o godzinie 17 złożyłem legitymacje prasową i nie jestem już dziennikarzem TVP. Widzimy się” - napisał Janusz na Twitterze.

Z jego wpisu wynika, że odnosi się on do wydarzenia w trakcie wtorkowego protestu przeciwko zatrzymaniu aktywistki Elżbiety Podleśnej. W trakcie pikiety w okolicach Ronda Dmowskiego w Warszawie „Jaok” podszedł do jednego z demonstrantów i próbował wyrwać mu flagę w tęczowych barwach. Całe zdarzenie zarejestrowano na filmie opublikowanym na kanale Wolne Media w serwisach społecznościowych.

Mikołaj „Jaok” Janusz jest współtwórcą kanału Pyta.pl na YouTube. Pracował m.in. w Rock Radiu i Antyradiu. Od grudnia był współpracownikiem programu „W tyle wizji” w TVP Info. Na początku lutego wmieszał się w grupę osób demonstrujących przed budynkiem TAI przed incydentem z Magdaleną Ogórek. Z przyklejoną brodą wykrzykiwał m.in., że protestujący są opłacani przez Sorosa. Następnego dnia relacjonował zajście w TVP Info, gdzie został podpisany jako „dziennikarz TVP”

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 08.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK ma zastrzeżenia do przejęcia Multimediów przez Vectrę

UOKiK zaznaczył, że zastrzeżenia nie przesądzają o końcowym rozstrzygnięciu postępowania

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wystosował zastrzeżenia do przejęcia przez Vectrę konkurencyjnego operatora Multimedia Polska, choć ten jesienią poinformował, że odstąpił od planowanej transakcji.

"Nasze analizy wskazują, że koncentracja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji na dwóch rynkach: dostępu do płatnej telewizji w 21 miastach w Polsce i internetu stacjonarnego w 29 miejscowościach. Dlatego przedstawiliśmy Vectrze zastrzeżenia do koncentracji" - przekazał wiceprezes UOKiK Michał Holeksa. Urząd zaznaczył, że zastrzeżenia nie przesądzają o końcowym rozstrzygnięciu postępowania.

Vectra przekazała "Presserwisowi", że złożyła merytoryczną odpowiedź, wspartą dodatkową analizą wyspecjalizowanej firmy doradczej. - Wierzymy, że zakres i charakter zastrzeżeń, wsparty tak silną argumentacją z naszej strony, ulegnie istotnemu zmniejszeniu i w niedługim czasie otrzymamy zgodę prezesa UOKiK na przeprowadzenie transakcji - stwierdza Tomasz Żurański, prezes Vectry.

Wstępne porozumienie w sprawie sprzedaży Vectra i Multimedia Polska podpisały pod koniec sierpnia 2018 roku. Pod koniec września Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie w tej sprawie. W listopadzie większościowi akcjonariusze i zarząd Multimedia Polska poinformowali, że odstąpili od planowanej transakcji.

Vectra na koniec 2018 roku miała 1,004 mln abonentów, a Multimedia Polska na koniec 2017 roku - 752,7 tys. (operator nie opublikował wyników za 2018 rok).

(KOZ, 08.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.