Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mikołaj „Jaok” Janusz odszedł z TVP

Mikołaj „Jaok” Janusz jest współtwórcą kanału Pyta.pl na YouTube (screen: Youtube.com/Namzalezy.pl)

Mikołaj „Jaok” Janusz poinformował na Twitterze, że we wtorek złożył legitymację prasową i nie jest już dziennikarzem TVP.

„Nie zgadzam się na: obmacywanie, agresję, obrażanie mojej matki, resztę waszych kłamstw. Teraz będę reagował adekwatnie do sytuacji. W dniu dzisiejszym o godzinie 17 złożyłem legitymacje prasową i nie jestem już dziennikarzem TVP. Widzimy się” - napisał Janusz na Twitterze.

Z jego wpisu wynika, że odnosi się on do wydarzenia w trakcie wtorkowego protestu przeciwko zatrzymaniu aktywistki Elżbiety Podleśnej. W trakcie pikiety w okolicach Ronda Dmowskiego w Warszawie „Jaok” podszedł do jednego z demonstrantów i próbował wyrwać mu flagę w tęczowych barwach. Całe zdarzenie zarejestrowano na filmie opublikowanym na kanale Wolne Media w serwisach społecznościowych.

Mikołaj „Jaok” Janusz jest współtwórcą kanału Pyta.pl na YouTube. Pracował m.in. w Rock Radiu i Antyradiu. Od grudnia był współpracownikiem programu „W tyle wizji” w TVP Info. Na początku lutego wmieszał się w grupę osób demonstrujących przed budynkiem TAI przed incydentem z Magdaleną Ogórek. Z przyklejoną brodą wykrzykiwał m.in., że protestujący są opłacani przez Sorosa. Następnego dnia relacjonował zajście w TVP Info, gdzie został podpisany jako „dziennikarz TVP”

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 08.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.