Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Stalin i Hitler w ”Wiadomościach” o Tusku, wersję w internecie zmieniono

Pokazany w "Wiadomościach" materiał różni się od wersji, która znalazła się w internecie - wycięto ujęcie z Adolfem Hitlerem (screen Wiadomosci.tvp.pl)

”Wiadomości” TVP 1 materiał o szefie Rady Europejskiej Donaldzie Tusku zilustrowały ujęciami z Józefem Stalinem i Adolfem Hitlerem. Z wersji internetowej materiału usunięto wizerunek Hitlera.

Donald Tusk w piątek wygłosił wykład na Uniwersytecie Warszawskim. ”Wiadomości” poświęciły Tuskowi materiał, który trwał pięć i pół minuty. Przygotował go Krzysztof Nowina-Konopka. Materiał został zapowiedziany na belce ”Polacy nie chcą powrotu Tuska”.

Dziennikarz ”Wiadomości” przypomniał, że Donald Tusk otrzymał w 2012 roku nagrodę im. Waltera Rathenau.

"Nagroda imienia Waltera Rathenau, szefa republiki weimarskiej. nie jest powodem do chluby. Jej patron był zwolennikiem tezy o polskim państwie jako sezonowym, a także głównym architektem sowiecko-niemieckiego układu z Rapallo, który stał się pierwowzorem paktu Ribbentrop-Mołotow. Historyczne konotacje z tamtej epoki pobrzmiewają w wypowiedziach Donalda Tuska regularnie, choćby po wygraniu przez Lechię Gdańsk Pucharu Polski" - stwierdził autor materiału, co zilustrowano ujęciami z Józefem Stalinem oraz Adolfem Hitlerem i defiladą wojsk III Rzeszy.

Z materiału, który znalazł się na stronie internetowej ”Wiadomości”, wycięto ujęcie z Hitlerem i defiladą.

Szefowa "Wiadomości" Danuta Holecka odesłała nas w tej sprawie do dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosława Olechowskiego, z którym na razie nie udało nam się skontaktować.

"Wiedziałam, że tak będzie. Że "Wiadomości" śladem polityków obozu władzy zaatakują Tuska za ten wykład. Że były polski premier miesza się w polskie sprawy, a nie powinien. Ale nawet w najczarniejszych myślach nie przewidziałam, że "Wiadomości" zrobią z Tuska nikczemnego zdrajcę" - skomentowała na Wyborcza.pl ten materiał dziennikarka Agnieszka Kublik.

"Za każdym razem gdy wydaje się, że Wiadomości TVP sięgnęły dna, ludzie z placu Powstańców Warszawy pokazują, że potrafią być jeszcze podlejsi i jeszcze gorsi" - napisał na Twitterze Patryk Słowik z "Dziennika Gazety Prawnej". Janusz Schwertner z Onetu zwrócił uwagę: "Łączenie Tuska z Hitlerem to nic nowego. Wcześniej kilkukrotnie w taki sposób »Wiadomości« - w sposób absolutnie obrzydliwy i idiotyczny - postąpiły z Pawłem Adamowiczem".

(KOZ, 04.05.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.