Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 30, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kuczyński: podobno powodem zwolnienia był mój wywiad w Business Insider

Piotr Kuczyński często gości w mediach jako komentator spraw gospodarczych (screen: YouTube/Rzeczpospolita TV

Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion i komentator spraw gospodarczych w mediach poinformował, że powodem jego zwolnienia z pracy mógł być wywiad na temat OFE, jakiego udzielił serwisowi Business Insider.

Właścicielem DI Xelion jest państwowy Bank Pekao SA. Piotr Kuczyński w wywiadzie z 15 kwietnia dla Business Insidera krytykował natomiast propozycje rządu dotyczące OFE. Mówił w nim, że rządowy plan zmian w OFE jest „bardzo cwany”, bo „dla emeryta jest to rozwiązanie neutralne. Dla budżetu doskonałe. Dla giełdy dramatyczne”.

„Podobno powodem rozstania był mój wywiad w sprawie OFE dla Business Insider’a (sic!). Wyboru też nie miał, jak domniemam, zarząd DI Xelion, do którego nie mam żadnych pretensji. W zaistniałej sytuacji zachowano się w stosunku do mnie w DI Xelion wzorowo. I chyba tylko tyle można na ten temat (na tym etapie) powiedzieć” - napisał Piotr Kuczyński w serwisie Linkedin.

(MAK, 30.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.