Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Hongkongu zmarł fotograf Michael Wolf

Michael Wolf mieszkał w Hongkongu od 1994 roku (screen: Youtube.com/Foam Fotografiemuseum Amsterdam)

Urodzony w Niemczech fotograf Michael Wolf, nagradzany m.in. za zdjęcia dokumentujące życie codzienne w wielkich miastach i pracę w chińskich fabrykach, zmarł w swoim domu w Hongkongu. Miał 65 lat.

O śmierci fotografa poinformował w piątek portal Hong Kong Free Press. Dyrektorka galerii Blue Lotus w Hongkongu, Sarah Greene powiedziała AP, że fotograf zmarł we śnie we wtorek w nocy.

Wolf był trzykrotnie wyróżniany w konkursie World Press Photo. W 2005 roku zdobył pierwszą nagrodę w kategorii "sprawy współczesne" za fotoreportaż przedstawiający pracę w chińskich fabrykach. W 2010 roku pierwszą nagrodę w kategorii "życie codzienne" otrzymało jego zdjęcie przedstawiające kobietę jadącą tokijskim metrem w godzinach szczytu. Rok później Wolf został wyróżniony za kolejny fotoreportaż w kategorii "sprawy współczesne".

W Hongkongu, gdzie mieszkał od 1994 roku, największą popularność przyniosła mu seria "Architecture of Density" (ang. architektura gęstości).

(PD, PAP, 26.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.