Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adrian Klarenbach po wpisie do ministra Brudzińskiego zniknął z anteny TVP Info

Adrian Klarenbach przeprosił ministra Brudzińskiego za swój wpis (screen YouTube/TVP Info)

Adrian Klarenbach po tym, jak zwrócił się na Twitterze do ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego "odwal się Pan (...)", nie prowadzi programów w TVP Info.

Z naszych informacji wynika, że Adrian Klarenbach był w tym tygodniu wpisany w grafik prowadzących programy w TVP Info. Nie pojawił się jednak ani w roli gospodarza "Minęła 8", ani "Minęła 20". W środę i czwartek w "Minęła 8" Klarenbacha zastąpił Bartłomiej Graczak.

Adrian Klarenbach przebywa obecnie na urlopie. Jak ustaliliśmy, dziennikarz na antenę TVP Info ma wrócić w przyszłym tygodniu.

Biuro prasowe TVP od wtorku nie odpowiedziało na pytanie, czy kierownictwo TAI wyciągnął konsekwencje za wpis Adriana Klarenbacha na Twitterze. Komentarza od Klarenbacha w czwartek nie udało nam się uzyskać.

Adrian Klarenbach w poniedziałek wieczorem napisał na Twitterze do ministra Joachima Brudzińskiego: „odwal się Pan (...)”. Odpowiadał w ten sposób na wpisy szefa MSW, który krytykował w nich zabawę w bicie kijami kukły Judasza, ustylizowanej na kukłę Żyda w Prudniku, w województwie podkarpackim. Po ponad półtorej godziny Klarenbach przeprosił za użycie tego zwrotu.

(KOZ, 26.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wybór Holeckiej na szefową "Wiadomości" to ruch pozorny

Według jednego z byłych szefów "Wiadomości" awans Danuty Holeckiej to nagroda za ostatnie lata pracy za prezesury Jacka Kurskiego (screen Wiadomosci.tvp.pl)

Wybór Danuty Holeckiej na szefową "Wiadomości" to ruch pozorny i może mieć związek z zamieszaniem wokół zmian w zarządzie TVP - uważają nasi rozmówcy. Co prawda została redaktor naczelną programu, ale zgodnie z prawem prasowym za "Wiadomości" odpowiada szef TAI.

Danuta Holecka w środę podpisała umowę, a w poniedziałek ma zostać przedstawiona zespołowi "Wiadomości" jako ich nowa szefowa. O planach wobec "Wiadomości" nie chce jeszcze mówić. - Nie będziemy dziś rozmawiać. Za wcześnie - ucina Danuta Holecka.

Holecka co prawda obejmuje stanowisko kierownika redakcji "Wiadomości" i jednocześnie redaktora naczelnego programu, ale - zgodnie ze strukturą TAI - to dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski jest redaktorem naczelnym i według prawa prasowego i odpowiada za treści. Szefowie poszczególnych redakcji w TAI mają status podobny do szefów działów w innych redakcjach.

- To ruch całkowicie pozorny. Przyjmie gratulacje, po czym wszystko będzie tak samo. Wydawca będzie przygotowywać wydanie i nadal w sprawie treści będzie dzwonić tam gdzie dotąd - mówi anonimowo jeden z naszych rozmówców z TVP.
Przypomina, że Holecka ma opinię osoby, którą prezes PiS Jarosław Kaczyński darzy sympatią i zaufaniem. - Co więcej, Marzena Paczuska, nowa członkini zarządu TVP, jest w dobrych relacjach z Danką - dodaje. Holecka wróciła do prowadzenia "Wiadomości", kiedy Paczuska została szefową "Wiadomości" w styczniu 2016 roku.

Inny nasz rozmówca znający realia TVP uważa, że mianowanie Danuty Holeckiej może mieć związek ze zmianami w zarządzie telewizji. - Blokują etat. Na wypadek wolty w zarządzie - mówi. Powołanie w czwartek trzeciego członka zarządu TVP powoduje bowiem, że głos Kurskiego teoretycznie nie jest decydujący i dwóch pozostałych członków mogłoby go przegłosować. 

Według jednego z byłych szefów "Wiadomości" awans Danuty Holeckiej to nagroda za ostatnie lata pracy za prezesury Jacka Kurskiego. Zwraca uwagę, że Holecka nigdy nie zarządzała żadnym zespołem.

(KOZ, 26.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.