Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prawie 90 proc. pieniędzy z rekompensaty idzie na TVP

(fot. Pixaby.com)

Telewizja Polska otrzyma 1,127 mld zł ze 1,26 mld zł rekompensaty z tytułu utraconych w latach 2018-2019 wpływów z opłat abonamentowych.

W czwartek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o podziale pieniędzy z rekompensaty. Pieniądze, które dostanie TVP, stanowią prawie 90 proc. jej całkowitej kwoty.

Polskie Radio otrzyma 60 mln zł, a regionalne rozgłośnie publiczne łącznie do podziału dostaną 72,7 mln zł.

(KOZ, 25.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adrian Klarenbach po wpisie do ministra Brudzińskiego zniknął z anteny TVP Info

Adrian Klarenbach przeprosił ministra Brudzińskiego za swój wpis (screen YouTube/TVP Info)

Adrian Klarenbach po tym, jak zwrócił się na Twitterze do ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego "odwal się Pan (...)", nie prowadzi programów w TVP Info.

Z naszych informacji wynika, że Adrian Klarenbach był w tym tygodniu wpisany w grafik prowadzących programy w TVP Info. Nie pojawił się jednak ani w roli gospodarza "Minęła 8", ani "Minęła 20". W środę i czwartek w "Minęła 8" Klarenbacha zastąpił Bartłomiej Graczak.

Adrian Klarenbach przebywa obecnie na urlopie. Jak ustaliliśmy, dziennikarz na antenę TVP Info ma wrócić w przyszłym tygodniu.

Biuro prasowe TVP od wtorku nie odpowiedziało na pytanie, czy kierownictwo TAI wyciągnął konsekwencje za wpis Adriana Klarenbacha na Twitterze. Komentarza od Klarenbacha w czwartek nie udało nam się uzyskać.

Adrian Klarenbach w poniedziałek wieczorem napisał na Twitterze do ministra Joachima Brudzińskiego: „odwal się Pan (...)”. Odpowiadał w ten sposób na wpisy szefa MSW, który krytykował w nich zabawę w bicie kijami kukły Judasza, ustylizowanej na kukłę Żyda w Prudniku, w województwie podkarpackim. Po ponad półtorej godziny Klarenbach przeprosił za użycie tego zwrotu.

(KOZ, 26.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.