Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Axel Springer domaga się 500 mln euro odszkodowania od Google

(fot. Pixabay.com)

Należąca do Axel Springer porównywarka cen Idealo wytoczyła w Niemczech proces firmie Google, której zarzuca nadużywanie pozycji spółki dominującej na rynku i domaga się 500 mln euro odszkodowania.

Axel Springer oskarża Google o to, że jego wyszukiwarka od 2008 roku faworyzuje wyniki jego własnej porównywarki cen Google Shopping, co zdaniem Idealo stanowi pogwałcenie niemieckich i europejskich przepisów dotyczących konkurencji.

Idealo domaga się od Google Shopping odszkodowania wraz z odsetkami, które w trakcie postępowania sądowego mogą wzrosnąć.

(MC, 25.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wyniki kwartalne Twittera przekraczają oczekiwania analityków

Zysk firmy wyniósł 190,8 mln dol.

Twitter poinformował, że w pierwszym kwartale tego roku liczba jego użytkowników wzrosła o 11 proc. i wynosi 134 mln osób.

Zysk firmy wyniósł 190,8 mln dol., a obroty w tym okresie znacznie przekroczyły prognozy analityków - którzy stawiali na 774, 9 mln dol. - i wyniosły 786,9 mln dol.

Twitter poinformował też, że wprowadzi nową, testowaną obecnie aplikację, pozwalającą na „bardziej konwersacyjną” wymianę informacji, jak to ujął CEO firmy Jack Dorsey, który zapowiedział również, że Twitter zacznie informować codziennie o liczbie swoich klientów.

(MC, 25.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.