Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kurski odpowiada RPO ws. zablokowania przez TVP Info użytkownika Twittera

Prezes TVP Jacek Kurski argumentuje, że wpis "miał cechy nie tylko obraźliwe, ale także zniesławiające" (fot. Simona Supino/"Press")

Porównanie redaktora naczelnego portalu Tvp.info Samuela Pereiry do rzecznika rządu PRL Jerzego Urbana było przyczyną zablokowania przez TVP użytkownika Twittera - wynika z odpowiedzi prezesa TVP Jacka Kurskiego do Rzecznika Praw Obywatelskich.

W październiku 2018 roku kanał TVP Info na Twitterze zamieścił fragment nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele, opatrzony podpisem: "A jak z taśmą radzą sobie koledzy Rafała Trzaskowskiego?”

Na wpis odpowiedział użytkownik Mandark, zwracając się bezpośrednio do Samuela Pereiry: "Samuel, ty przejdziesz do historii. Ty przebiłeś chłopie Urbana". Następnie jego konto zostało zablokowane na Twitterze przez TVP Info i nie miał już dostępu do publikowanych na nim wpisów.

W odpowiedzi na skargę skierowaną do zarządu TVP telewizja wyjaśniła, że administrator konta miał prawo zablokować użytkownika, ponieważ post miał obraźliwy wydźwięk.

O wyjaśnienia w tej sprawie zwrócił się do TVP Rzecznik Praw Obywatelskich. Prezes TVP Jacek Kurski odpisał, że wpis "miał cechy nie tylko obraźliwe, ale także zniesławiające". Dodał, że decyzja o zablokowaniu konta użytkownika "była w pełni uzasadniona, gdyż debata publiczna nie powinna polegać na obrzucaniu niezasłużonymi inwektywami swoich adwersarzy lub osób o innych poglądach".

"Czyli TVP info może nazywać mnie hejterem, trollem i to się mieści w obrębie debaty publicznej a ja nie mogę przyrównać Pana Pereiry do Urbana za podłą manipulację w materiale o @trzaskowski_" - skomentował na Twitterze Mandark.  

(KOZ, 04.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Czesi będą mieli swój CNN

CNN Prima News to kolejny lokalny kanał tworzony pod marką CNN (fot. materiały prasowe)

W ramach partnerstwa CNN International Commercial i Grupy Prima na czeskim rynku zostanie uruchomiona stacja informacyjna CNN Prima News. Kanał rozpocznie nadawanie w ciągu najbliższego roku. Tworzeniem treści zajmie się zespół redakcyjny Grupy Prima.

Nadawany w języku czeskim CNN Prima News będzie dostępny za pośrednictwem naziemnej telewizji cyfrowej, a także w ofercie operatorów kablowych i satelitarnych. Na antenie będzie można obejrzeć lokalne serwisy informacyjne tworzone przez zespół Grupy Prima oraz informacje ze świata, programy i reportaże CNN. Z materiałów CNN Prima News będą korzystać pozostałe stacje telewizyjne czeskiego wydawcy.

CNN Prima News to kolejny lokalny kanał tworzony pod marką CNN. Do tej pory powstały: CNN Indonesia, CNN Philippines, CNN News-18, CNN Turk, CNN Money Switzerland i CNN Greece.

Grupa Prima powstała w 1993 roku jako pierwsza komercyjna czeska stacja telewizyjna. Obecnie firma posiada m.in. osiem stacji telewizyjnych i sześć radiowych.

(PD, 04.04.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.