Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dom Spotkań z Historią nowym wydawcą Dwutygodnik.com

Do końca ub.r. wydawcą Dwutygodnik.com była Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (screen Dwutygodnik.com)

Od kwietnia internetowy magazyn kulturalny Dwutygodnik.com będzie wydawany przez Dom Spotkań z Historią, instytut kulturalny miasta stołecznego Warszawy.

Pod koniec grudnia ub.r. informowaliśmy, że Dariusz Wieromiejczyk, dyrektor Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA) podjął decyzję o zamknięciu magazynu. Powodem ma być zmiana profilu FINA. Od tamtej pory trwały poszukiwania nowego wydawcy. Magazyn nie zamawiał również od autorów nowych tekstów.

Pierwszy numer pisma w nowej odsłonie ukaże się w sobotę, 27 kwietnia, i zbiegnie się z obchodami dziesiątej rocznicą powstania „Dwutygodnika”.

Jak poinformowano, magazyn będzie kontynuował działalność na wszystkich dotychczasowych polach i w niezmienionym składzie redakcyjnym. Redaktorką naczelną pozostaje Zofia Król. Współpraca z Domem Spotkań z Historią ma zaowocować także powstaniem nowych cykli i wątków tematycznych.

Dwutygodnik.com ukazuje się od 2009 roku. Publikowane są w m.in. wywiady z ludźmi kultury, recenzje spektakli, koncertów, książek, czy wystaw, felietony i eseje. Wydawcą od początku był Narodowy Instytut Audiowizualny, któremu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazywało fundusze na ten cel.

Przeciwko zamknięciu magazynu pod koniec ub.r. protestowali ludzie kultury m.in. Marcin Wicha, Dorota Masłowska, Bartłomiej Chaciński i Filip Springer. Inicjatywa Polska wystosowała petycję do resortu kultury z apelem o cofnięcie decyzji o zakończeniu finansowania magazynu, pod którą podpisało się ponad 3 tys. osób.

(PD, 29.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.