Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 21, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Dwutygodnik” bez dotacji z Ministerstwa Kultury

Ministerstwo Kultury, na którego czele stoi Piotr Gliński, nie będzie już finansować "Dwutygodnika" (screen: Youtube.com/Polskie Radio)

Magazyn internetowy „Dwutygodnik” będzie finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jedynie do końca roku. Pojawiła się petycja do szefa resortu Piotra Glińskiego z apelem o cofnięcie tej decyzji.

Na Facebooku magazynu w czwartek ukazało się oświadczenie redakcji: „Informujemy, że 31 grudnia dotychczasowy wydawca, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny, wstrzymuje publikowanie »Dwutygodnika«. Planujemy w tej chwili, gdzie i w jakiej formie kontynuować pismo, które prawie od dekady komentuje kulturę, stanowi wolną przestrzeń myślenia i pisania. Rozmowy trwają. Bardzo dziękujemy za wszystkie napływające do nas słowa wsparcia i otuchy”.

„Dwutygodnik” to działający od 2009 roku internetowy magazyn poświęcony kulturze. Publikowane są w nim m.in. rozmowy z ludźmi kultury, recenzje spektakli, koncertów, książek czy wystaw, felietony, szkice, wiersze, eseje oraz analizy trendów i opisy zjawisk we współczesnej kulturze.

Teksty w „Dwutygodniku” publikują m.in. Dorota Masłowska, Weronika Murek, Ziemowit Szczerek, Henryk Grynberg, Michał Paweł Markowski, Jan Gondowicz, Maria Poprzęcka. Dostęp do artykułów publikowanych w „Dwutygodniku” jest bezpłatny.

Wydawcą pisma od początku był Narodowy Instytut Audiowizualny, któremu MKiDN przekazywało specjalną kwotę na ten cel. W 2017 roku doszło do połączenia Instytutu z Filmoteką Narodową i obecnie działa on pod nazwą Filmoteka Narodowa − Instytut Audiowizualny.

Stowarzyszenie Inicjatywa Polska przygotowało petycję do szefa resortu Piotra Glińskiego z apelem o cofnięcie decyzji o zakończeniu finansowania „Dwutygodnika”.

(PAZ, 21.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.