Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 28, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"DGP": Netflix negocjuje z TVP ws. wspólnego serialu

Według "DGP", Telewizja Polska rozważa szerszą współpracę z Netfliksem (fot. Pixabay.com)

Trwają rozmowy Netfliksa i TVP o koprodukcji serialu na podstawie powieści Marka Krajewskiego pt. "Erynie" - poinformował czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak podaje dziennik, rozmowy są zaawansowane. Platforma planuje także włączyć do swojej oferty pozycje z biblioteki programowej TVP. "DGP" przypomina, że obecna strategia TVP na rynku VoD nie dopuszcza udostępniania własnych produkcji innym platformom. Jednak TVP ma rozważyć, czy szersza współpraca z Netfliksem byłaby opłacalna i czy warto zrewidować obecną strategię.

Marcin Klepacki, pełnomocnik zarządu TVP ds. dystrybucji zasobów programowych, potwierdza w rozmowie z "Presserwisem", że jest koncepcja współpracy nad serialem i pracuje nad nią Agencja Kreacji Filmu i Serialu TVP. - Pojawiła się pewna propozycja. Trwają rozmowy na temat tego, jak ta współpraca miałaby wyglądać, co miałaby ona dać Telewizji Polskiej i jakie miałaby mieć partycypowanie w kosztach – mówi Klepacki.

Netflix do tej pory nakręcił jeden serial polskiej produkcji – ośmioodcinkowy "1983" w reżyserii Agnieszki Holland, Olgi Chajdas, Katarzyny Adamik i Agnieszki Smoczyńskiej. Zdjęcia były kręcone m.in. w Warszawie i we Wrocławiu. Premiera serialu odbyła się pod koniec ubiegłego roku.

(PD, 28.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.