Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada Nadzorcza TVP zawiesiła Piotra Pałkę

Obecnie, po zawieszeniu Pałki, w dwuosobowym zarządzie TVP decydujący głos ma jako prezes Jacek Kurski (fot. mat. pras.)

Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej zawiesiła Piotra Pałkę w funkcji członka zarządu. Powodem zawieszenia ma być postępowanie sądowe, które Pałka wytoczył TVP.

O zawieszeniu Piotra Pałki biuro prasowe TVP poinformowało w czwartek wieczorem. Piotr Pałka i Marzena Paczuska zostali powołani do zarządu TVP w ubiegłym tygodniu przez Radę Mediów Narodowych, która równocześnie odwołała z zarządu Macieja Staneckiego.

Piotr Pałka zanim trafił do zarządu był pracownikiem TVP. Wytoczył jej proces po tym jak w ub.r. został zwolniony z telewizji. Gdy trafił do zarządu nie wycofał swojego pozwu.

Obecnie, po zawieszeniu Pałki, w dwuosobowym zarządzie TVP decydujący głos ma jako prezes Jacek Kurski.

(PAP, 21.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Powstaje TVP Wilno - blok programów dla Polaków na Litwie

MSZ w 2019 roku przeznaczy 8 mln zł na TVP Wilno (fot. materiały prasowe)

W maju ruszy TVP Wilno, blok dla Polaków na Litwie nadawany w ramach TVP Polonia.

Początkowo przewidziane jest emitowanie każdego dnia 15-minutowego serwisu informacyjnego w języku polskim, a także dwóch programów publicystycznych tygodniowo.

W czwartek Telewizja Polska i Ministerstwo Spraw Zagranicznych podpisały porozumienie w sprawie TVP Wilno. MSZ w 2019 roku przeznaczy na tworzenie bloku 8 mln zł.

(KOZ, 22.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.