Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pracownicy RT nie mogą jej krytykować przez 20 lat po zakończeniu pracy

RT nadaje po rosyjsku, angielsku, niemiecku, hiszpańsku i arabsku (screen YouTube/ RT)

Rosyjska telewizja RT (dawniej Russia Today) zobowiązuje swoich pracowników do podpisywania "zgody na nieujawnianie poufnych informacji". W praktyce oznacza to, że nie mogą krytykować pracodawcy przez 20 lat po zakończeniu pracy. 

Z dokumentu, do którego dotarł rosyjski serwis Znak.com, wynika, że pracownicy RT nie mogą ujawniać wewnętrznej struktury telewizji RT, jej stylu i metod pracy, a także krytykować jej w mediach społecznościowych i wywiadach. W dokumencie podpisywanym przez pracowników RT wyszczególniono też, że nie wolno im ujawniać informacji o telewizji podczas publicznych wystąpień, w otwartej korespondencji (w tym w poczcie elektronicznej), blogach, a także podczas prywatnych spotkań. Za złamanie tego zakazu grozi kara 5 mln rubli (ok. 295 tys. zł).

RT nadaje w językach: rosyjskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim i arabskim. Oskarżana jest o działalność propagandową.

(MAK, 20.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.