Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ekstraklasa rusza ze sprzedażą praw mediowych bukmacherom

Transmisje na stronach bukmacherów będą mogli oglądać tylko zarejestrowani użytkownicy (screen: Ekstraklasa.org)

Ekstraklasa rozpoczyna etap sprzedaży praw do transmisji meczów ligowych w sezonach 2019/20 i 2020/21 firmom bukmacherskim. Zdaniem eksperta mogą się one okazać łakomym kąskiem dla tych firm. 

Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Ekstraklasy i platformy NC+. W ramach postępowania przetargowego bukmacherom zostaną zaprezentowane dwa pakiety. Pierwszy umożliwi zakup praw do transmisji 296 meczów Ekstraklasy na wyłączność oraz pokazywania ich na stronie internetowej bukmachera, na której przyjmowane są zakłady. Druga opcja pozwala na zakup praw bez wyłączności maksymalnie czterem licencjonowanym firmom przyjmującym zakłady.

Transmisje na stronach bukmacherów będą mogli oglądać tylko zarejestrowani użytkownicy, posiadający aktywny zakład na mecz.

Ekstraklasa wysłała zapytania ofertowe do wszystkich bukmacherów legalnie działających w Polsce. "Jeśli rynek nie zaoferuje oczekiwanej przez nas wartości, nie zdecydujemy się na sprzedaż tych praw" – podkreśla Marcin Animucki, prezes  Ekstraklasy SA.

Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska, nie jest w stanie oszacować, ile na sprzedaży tych praw może zarobić Ekstraklasa. – Na pewno kilka firm bukmacherskich stać na to, żeby wykupić sobie transmisje na wyłączność, ale w tym przypadku nie wiadomo, jaką Ekstraklasa podała im cenę minimalną. Na pewno jest ona skalkulowana wieloskładnikowo. Bukmacherskie prawa mediowe do Ekstraklasy mogą się okazać na tyle łakomym kąskiem, że nie zdziwię się, jeżeli wybuchną o nie prawdziwe wojny – mówi.

To pierwsza w historii Ekstraklasy tego typu oferta dla bukmacherów, z którymi współpracuje od lat. Obecnie spółka ligowa otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 0,3 proc. od obrotu firm bukmacherskich, co w poprzednim sezonie Ekstraklasy oznaczało wpływy na poziomie ok. 11 mln zł.

Ekstraklasa sprzedała już prawa do krajowych transmisji na sezony 2019/20 i 2020/21 NC+ i TVP. Wartość kontraktów z nadawcami wynosi blisko 250 mln zł za sezon.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PD, 13.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.