Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Śledczy przyglądają się sprawie ewentualnego przestępstwa w "Ameryka Express"

Odcinek z kontrowersyjną konkurencją został usunięty z Player.pl (screen Player.pl)

Prokuratura analizuje zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa na tle seksualnym przez Filipa Chajzera, Tomasza Karolaka i Jakuba Urbańskiego, którzy byli bohaterami programu TVN "Ameryka Express". Zawiadomienie złożyła fundacja Feminoteka i Fundacja przeciwko Kulturze Gwałtu.

– Z treści zawiadomienia wynika, iż dotyczy podejrzenia popełnienia przez wskazane osoby przestępstw doprowadzenia trzech kobiet do poddania się innym czynnościom seksualnym w trakcie realizacji materiału do jednego z programów telewizyjnych – informuje nas Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dodaje, że zawiadomienie zostało złożone 7 marca w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Mokotów.

Chodzi o odcinek "Ameryka Express" TVN wyemitowany 7 listopada, w którym uczestnicy mieli za zadanie pocałować trzy nieznajome osoby. Feminoteka w zawiadomieniu pisze, że dziennikarz TVN Filip Chajzer, aktor Tomasz Karolak i jego programowy partner Jakub Urbański zmuszali kobiety do pocałunków. "Uważamy, że mężczyźni występujący w programie działając przemocą, polegającą na wykorzystaniu swojej przewagi fizycznej, płciowej i rasowej nad pokrzywdzonymi (…) dopuścili się napaści na tle seksualnym" – czytamy w zawiadomieniu.

Konkurencja polegająca na całowaniu przypadkowych osób wywołała falę oburzenia. Ostatecznie ekipa "Ameryka Express" na profilu facebookowym programu przeprosiła za nią. Przeprosiny opublikowała też na Instagramie prowadząca Agnieszka Woźniak-Starak, a kontrowersyjny odcinek zniknął z serwisu Player.pl.

Galeria: "Gra o tron" - co wiemy o ósmym sezonie?

(KW, 12.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.