Dział: RADIO

Dodano: Marzec 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora negocjuje z bankami do 0,5 mld zł kredytu

Agora nie podaje, które banki biorą udział w negocjacjach (fot. Agora)

Zarząd Agory wraz ze spółkami zależnymi AMS i Helios rozpoczął negocjacje z konsorcjum banków w sprawie kredytu w wysokości do 0,5 mld zł. Zdaniem eksperta chodzi m.in. o zakup Eurozetu.

Jak podała spółka w komunikacie, kredyt ma być przeznaczony m.in. „na finansowanie bądź refinansowanie wydatków akwizycyjnych oraz inwestycyjnych Grupy Agora, zgodnych ze strategią biznesową na lata 2018-2022, a także na finansowanie kapitału obrotowego i ogólnych celów korporacyjnych”. Agora nie podaje, na co konkretnie zostaną przeznaczone środki ani z którymi bankami negocjuje.

Zdaniem Konrada Księżopolskiego, analityka Haitong Banku, głównym powodem starania się o kredyt jest zakup Eurozetu. W lutym Agora kupiła 40 proc. jego udziałów, a czeska spółka SFS Ventures – 60 proc. Jak podała Agora, za swoją część zapłaciła 130,8 mln zł. Ma opcję nabycia pozostałych 60 proc. udziałów w okresie od roku do trzech lat od zawarcia umowy.

W rozmowie z "Presserwisem" analityk zwraca uwagę, że strategia Agory zakłada wydatki także w innych obszarach. To może oznaczać, że przy okazji negocjowania warunków umowy kredytowej na zakup Eurozetu Agora chce pozyskać fundusze na potencjalne przyszłe wydatki akwizycyjne oraz inwestycyjne.

Zaprezentowana w ubiegłym roku strategia zakłada, że w ciągu czterech lat Agora wyda na inwestycje 930 mln zł, w tym na projekty w obszarach m.in. e-commerce i gastronomicznym. Strategia zakłada osiągnięcie przez Grupę Agora ok. 1,6 mld zł przychodów i ok. 200 mln zł wyniku EBITDA w 2022 roku.

W 2018 roku zysk netto Agory wyniósł 9,4 mln zł. Wynik EBITDA to 98,4 mln zł. Przychody Grupy wyniosły 1,14 mld zł.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PD, 12.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.