Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP oskarża Krzysztofa Skibę o zniesławienie

Krzysztof Skiba wcześniej otrzymał przedsądowe wezwanie od Telewizji Polskiej (fot. Maciej Kozielski/ Press)

Władze Telewizji Polskiej oskarżają Krzysztofa Skibę o zniesławienie. Chodzi o wypowiedź artysty wiążącą materiały TVP ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Podobną sprawę TVP wytoczyła m.in. rzecznikowi praw obywatelskich Adamowi Bodnarowi.

Wypowiedź Krzysztofa Skiby padła na antenie Polsat News, w relacji na żywo, w dniu śmierci Pawła Adamowicza. – Jako szkolny kolega wspominałem go i tam padło takie jedno zdanie: "TVP szczuła na prezydenta i oto mamy efekty" – mówi nam Krzysztof Skiba. Akt oskarżenia otrzymał w poniedziałek, kilka tygodni wcześniej TVP wysłała mu przedsądowe wezwanie domagając się przeprosin i wpłaty 25 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Skiba zaznacza, że podtrzymuje swoją opinię o TVP. – Jesteśmy ciekawi i mamy nadzieję, że proces to wykaże, czy telewizja publiczna dopełniła wszystkich zasad etyki dziennikarskiej w materiałach o Pawle Adamowiczu, bo moim zdaniem zostały one złamane – mówi.

TVP zapowiadała, że oprócz Skiby wystąpi na drogę sądową przeciwko dziennikarzowi "Gazety Wyborczej" Wojciechowi Czuchnowskiemu, prof. Wojciechowi Sadurskiemu i RPO Adamowi Bodnarowi.

Czuchnowski informuje "Presserwis", że pozwu od TVP nie otrzymał. Profesor Sadurski w rozmowie z Jackiem Żakowskim w ostatniej "Polityce" przyznał, że został oskarżony przez telewizję publiczną za "bezprawne sugerowanie współodpowiedzialności TVP za okoliczności związane z morderstwem Adamowicza". Z kolei Adam Bodnar jest pozwany jako osoba prywatna za naruszenie dóbr osobistych Telewizji Polskiej. Rozprawa w tej sprawie została wyznaczona na 17 maja w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

(KW, 11.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"W rytmie serca" zaczęło czwarty sezon z widownią poniżej 2 mln

W paśmie "W rytmie serca" Polsat przegrywa z TVP 1 (fot. materiały prasowe)

Czwarty sezon serialu obyczajowego "W rytmie serca" w Polsacie ogląda średnio 1,94 mln widzów.

Polsat nowy sezon tej produkcji pokazuje w niedziele o 20, od 24 lutego. Po pierwszych trzech odcinkach w czasie emisji serialu stacja ma średnio 11,55 proc. udziału w rynku – mniej od TVP 1 (16,24 proc.), ale więcej niż TVN (10,61 proc.) i TVP 2 (5,02 proc.). W grupie komercyjnej udział Polsatu jest niższy – 9,08 proc.

Przed rokiem "W rytmie serca" zaczęło drugi sezon z widownią na poziomie 2,42 mln (w pierwszą niedzielę pokazano dwa odcinki).

Dane: Nielsen Audience Measurement.

(KOZ, 12.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.