Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP pozywa Skibę, Czuchnowskiego, Bodnara i Sadurskiego

Jacek Kurski (fot. Simona Supino/ "Press")

Telewizja Polska wystąpi na drogę sądową przeciwko muzykowi Krzysztofowi Skibie, dziennikarzowi "Gazety Wyborczej" Wojciechowi Czuchnowskiemu, rzecznikowi praw obywatelskich Adamowi Bodnarowi i prof. Wojciechowi Sadurskiemu za wiązanie jej ze śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

"Aby przeciąć falę pomówień i manipulacji TVP czuje się zmuszona do podjęcia zdecydowanych działań. Dlatego przeciwko osobom, które absurdalnie wskazywały na związek przyczynowy pomiędzy treściami publikowanymi na antenach Telewizji Polskiej a śmiercią pana Pawła Adamowicza zostanie skierowany pozew lub akt oskarżenia w trybie kk. W pierwszej grupie takich osób są między innymi Krzysztof Skiba, Wojciech Czuchnowski, Adam Bodnar i Wojciech Sadurski" - poinformowała TVP w komunikacie.

Spółka twierdzi, że działania podjęte przez nią mają na celu ochronę jej dobrego imienia i walkę z nienawistną falą kłamstw i pomówień.

Na Twitterze działania TVP skomentował prof. Sadurski. "No i proszę: szykuje mi się kolejny proces. TVPis za moje pieniądze chce ze mną dyskutować o moich wpisach w trybie prawno-karnym. Jak im dać do zrozumienia, ale w sposób spełniający wymogi kultury słowa, jak bardzo się ich nie boję?" - napisał. 

W sobotę na pogrzebie Pawła Adamowicza, jego przyjaciel i były polityk Aleksander Hall, podkreślał, że prezydenta Gdańska "dyskwalifikowano moralnie", przedstawiając w mediach państwowych. Przez cały weekend TVP była też mocno krytykowana przez komentatorów za manipulowanie przekazem podczas transmisji z pogrzebu.

(KOZ, 21.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.