Temat: na weekend

Dział:

Dodano: Marzec 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ósmy sezon „Gry o tron” w ośmiu punktach

Producenci serialu bardzo starają się, aby do mediów nie dostały się żadne "przecieki" dotyczące finału "Gry o tron" (fot./kolaż: materiały prasowe HBO, Youtube.com)

Miliony fanów i miliony widzów od 15 kwietnia znowu będą mogły oglądać nowe odcinki "Gry o tron". Ale już po raz ostatni. To finałowa seria.

„Gra o tron” jest ekranizacją bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina „Pieśni lodu i ognia”. Miejscem akcji jest Westeros, gdzie toczy się nieustająca walka o panowanie nad siedmioma królestwami.

I jak o serialu pisze samo HBO kraina pełna "bohaterów, którzy chcą rządzić Westeros i są gotowi na bezwzględną rozgrywkę. Jednak dla wielu z nich walka o władzę to również walka o życie".

Serial pojawił się po raz pierwszy w kwietniu 2011 roku. Także fani musieli czekać osiem lat na jego zakończenie. Nie przeszkadzało to "Grze o tron" cały czas przyciągać nowych widzów. Finał siódmego sezonu ustanowił nowy rekord oglądalności HBO w Stanach. Obejrzało go 16,5 mln widzów.

Przez lata "Gra o tron" stała się także najczęściej nielegalnie ściąganym serialem w sieci.

Galeria: "Gra o tron" - co wiemy o ósmym sezonie?

(SK, 08.03.2019)

Pozostałe tematy weekendowe

„Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii”
TVP może zostać bez danych Nielsena, ale rynek także
„Strzały w Kopenhadze”
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.