Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 27, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pierwszy raz od lat wzrosła oglądalność Oscarów

Komentatorzy wskazują, że wpływ na wyższą oglądalność miało m.in. skrócenie ceremonii (fot. Phil McCarten/©A.M.P.A.S.)

Niedzielna transmisja z ceremonii rozdania Oscarów zgromadziła przed telewizorami w USA 29,6 mln osób – wynika z danych Nielsena.

Oznacza to powiększenie widowni tego wydarzenia o 12 proc. w stosunku do ubiegłego roku (26,5 mln widzów, co było najgorszym wynikiem w historii). Jest to pierwszy wzrost oglądalności Oscarów od 2014 roku.

Komentatorzy cytowani przez media branżowe wskazują, że wpływ na wyższą oglądalność miało m.in. skrócenie czasu trwania ceremonii – tegoroczna transmisja na antenie stacji ABC trwała 3 godz. 20 min, podczas gdy średnia z ostatnich 10 lat wynosiła 3 godz. 32 min. Branżowi eksperci dobrze oceniają również decyzję o rezygnacji z głównego prowadzącego, dzięki czemu przerwy między poszczególnymi rozdaniami nagród był krótsze, a tempo całej ceremonii bardziej dynamiczne.

Galeria: Sony World Photography Awards 2019 - National Awards

(LL, 27.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.