Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Wiadomości" zachwycają się oscarowymi kreacjami swojej korespondentki

Materiał „Nasza gwiazda na czerwonym dywanie” w „Wiadomościach” poświęcono kreacjom, w jakich korespondentka TVP Zuzanna Falzmann wystąpiła przed galą rozdania Oscarów.

Materiał Aleksandry Marciniak wyemitowano w poniedziałek w głównym wydaniu „Wiadomości”. Podkreślono w nim, że „zagraniczne media naszą dziennikarkę wyłowiły z tłumu gwiazd i to ją wypytywano o zachwycające kreacje”. Cytowano jednak głównie polskie serwisy: Styl.pl, Se.pl i Plotek.pl. Na temat sukienek dziennikarki w kolorze szafirowym i koralowym wypowiedzieli się styliści mody: Jarosław Szado oraz Wiganna Papina.

Podkreślono też, że galę obsługiwały również dziennikarki TVN i Polsatu - Kinga Rusin i Magda Sakowska - „ale to gwiazda TVP zachwyciła świat”.

Jeden z korespondentów, w nieoficjalnej rozmowie z Press.pl, zwrócił uwagę, że zdjęcia Zuzanny Falzmann zostały zrobione w sobotę i niedzielę rano, a nie tuż przed rozpoczęciem gali wręczenia Oscarów.

- Zdjęcie w sukni w kolorze koralowym zostało zrobione w sobotę, gdy ustawiano dekoracje. Część dywanu była jeszcze przykryta folią, a ludzie, którzy tam wchodzili, nie mieli narzuconego wymogu ubioru. Dziennikarka TVP ubrała się jak na bal, choć w nim nie uczestniczyła i zrobiła sobie fotkę w jednej sukni dzień przed ceremonią, a drugą na przynajmniej 8 godzin przed tym, jak gwiazdy zaczęły wchodzić na czerwony dywan - twierdzi nasz rozmówca.

- Co do ubioru innych dziennikarek, to one nie ubrały się w suknie, bo nikt nie obnosi z suknią na wiele godzin przed ceremonią, by sobie fotkę strzelić. Dlatego posłużenie się zdjęciami innych dziennikarek, które zrobiły sobie zdjęcia na wiele godzin przed ceremonią, bez sukni wieczorowej (bo i po co?) jest bardzo słabe - dodaje.

„»Wiadomości« zachwycają się kreacją dziennikarki »Wiadomości«, zwracając uwagę na znacznie gorsze kreacje dziennikarek konkurencji” - napisał na Twitterze Wojciech Szacki z Polityki Insight.

Blogerka Kataryna skomentowała: "Takie trochę w stylu Pawłowicz porównującej swoje zmarszczki z Macronową. Że się dziennikarka na to zgodziła…”.

„Seksistowski materiał »Wiadomości« Aby uwypuklić urodę, jak uważają, swojej reporterki, sugestywnie pokazali i wspomnieli o dziennikarkach TVN i Polsat. Pierwszy raz spotykam się z tym, aby media publiczne porównywały urodę kobiet, które nie startują w konkursie piękności - napisała Alicja Cichoń z akcji obywatelskiej kontroli wyborów Wolontariusze Wolnych Wyborów.

Galeria: Sony World Photography Awards 2019 - konkurs otwarty

(PAZ, 26.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.