Dział: RADIO

Dodano: Luty 23, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor i redaktor naczelny portalu Polskiego Radia odwołany

Piotr Chęciński dyrektorem portalu Polskieradio.pl został w lipcu 2017 roku (fot. materiały prasowe)

Piotr Chęciński został odwołany ze stanowiska dyrektora i redaktora naczelnego portalu Polskieradio.pl.

- Jednostronna decyzja prezesa Andrzeja Rogoyskiego jest zaskoczeniem zarówno dla mnie, jak i bardzo wielu osób z kierownictwa, a także pracowników Polskiego Radia - mówi nam Piotr Chęciński. Podkreśla, że jest współtwórcą serwisu specjalnego German Death Camps, a Polskieradio24.pl i Polskieradio.pl odnotowują wzrosty zasięgów.

Jak się dowiedzieliśmy, pełniącym obowiązki dyrektorem portalu Polskieradio.pl został Paweł Piszczek, dyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej i Polskiego Radia 24.

Piotr Chęciński był dyrektorem portalu Polskieradio.pl od lipca 2017 roku. Współpracę z nim krytykowali pracownicy portalu, którzy poskarżyli się jesienią 2017 roku komisji etyki Polskiego Radia. Komisja uznała, że Chęciński łamał zasady etyki obowiązujące w spółce.

Chęciński odpowiadał za uruchomienie we wrześniu 2018 roku serwisu Polskieradio24.pl. Przed przyjściem do Polskiego Radia pracował m.in. w Telewizji Polskiej, z którą związany był od 2006 roku do kwietnia 2017 roku. Telewizja rozstała się z nim z powodu - jak nas wtedy informowało biuro prasowe TVP - "konfliktu interesów". Z informacji, do których wtedy dotarliśmy, wynikało, że Chęciński równolegle z pracą dla TVP prowadził firmę zajmującą się szkoleniami medialnymi i konsultingiem, był moderatorem konferencji, a do autopromocji miał wykorzystywać materiały wideo z anten TVP.

W styczniu Polskieradio.pl odwiedziło 2 mln internautów (badanie PBI/Gemius).

Więcej w poniedziałkowym "Presserwisie"

(KOZ, 23.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Luty 27, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bogdan Fabiański stracił audycję w Radiu Poznań

Bogdan Fabiański miał audycję w Radiu Poznań od sierpnia 2017 roku (screen YouTube.com/Radio Poznań)

Z anteny Radia Poznań zdjęto audycję Bogdana Fabiańskiego "90 na godzinę".

Fabiański po raz ostatni poprowadził ją w sobotę. Program nadawany był co tydzień między 22 a 2 w nocy. Audycja "90 na godzinę" zadebiutowała w ramówce Radia Poznań w sierpniu 2017 roku. – Zmiany programowe i brak pieniędzy na audycje, czyli oszczędności. Taką otrzymałem informację – mówi Bogdan Fabiański.

– Program Bogdana Fabiańskiego nie przystawał do nowego profilu muzycznego Radia Poznań, gdzie gramy według standardu old & new z przewagą classic pop/rocka polskiego i zachodniego – wyjaśnia Piotr Bernatowicz, prezes Radia Poznań. – Ograniczamy obecność muzyki dyskotekowej lat 90. na antenie, więc wyczerpała się formuła programu – dodaje.

Bogdan Fabiański w lipcu 2017 roku wrócił do Radia dla Ciebie, w którym pracował w latach 1990-2013. Od marca 2013 roku do maja 2017 roku związany był z Radiem Zet Gold.

(KOZ, 27.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.