Dział: PRASA

Dodano: Luty 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ogłoszono nominacje do World Press Photo 2019

Sześć fotografii, które powalczą o tytuł Zdjęcia Roku (kolaż, fot. materiały prasowe)

Fundacja World Press Photo ogłosiła nominacje do tegorocznych nagród World Press Photo. Zwycięzców poznamy 11 kwietnia.

W ramach 62. edycji konkursu fotograficznego Fundacja World Press Photo wprowadziła nową nagrodę - Fotoreportaż Roku. Nominowanych jest do niej trzech fotografów: Marco Gualazzini i Lorenzo Tugnoli (obaj Włochy) oraz Pieter Ten Hoopen (Holandia/Szwecja).

O tytuł Zdjęcia Roku walczy sześć fotografii. Ich autorami są: Mohammed Badra (Syria), Marco Gualazzini (Włochy), Catalina Martin-Chico (Francja/Hiszpania), Chris McGrath (Australia), John Moore (USA) oraz Brent Stirton (RPA).

Jury wybrało też nominowane zdjęcia w ośmiu kategoriach. W finale konkursu bierze udział 43 fotografów z 25 krajów. Nie ma w tym gronie Polaków. Spośród nominowanych 14 fotografów to kobiety (32 proc.), co oznacza znaczny wzrost w porównaniu z ubiegłorocznym konkursem (12 proc.).

Zwycięzców poznamy 11 kwietnia w trakcie gali w Amsterdamie. W tym roku na konkurs zgłoszono 78 801 zdjęć, które wykonało 4738 fotografów.

(PAZ, 20.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Luty 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz "FT" na celowniku niemieckiej prokuratury

“FT” opisywał przypadki manipulacji sprawozdaniami finansowymi w singapurskim oddziale Wirecard (screen Twitter.com/FT)

Monachijska prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko dziennikarzowi "Financial Times" w związku z serią tekstów jego autorstwa dotyczących giełdowej spółki Wirecard.

W artykułach “FT” opisano przypadki manipulacji sprawozdaniami finansowymi w singapurskim oddziale niemieckiej firmy Wirecard. Teksty były katalizatorem spadku kursu giełdowego Wirecard, a także notowań całego indeksu Dax na frankfurckiej giełdzie.

Dziennik “Frankfurter Allgemeine Zeitung” poinformował ostatnio, że niektórzy inwestorzy giełdowi wiedzieli o zawartości artykułów “FT” przed ich publikacją. Sprawą zajmuje się również giełdowy regulator BaFin.

(LL, 20.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.