Dział: PRASA

Dodano: Luty 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

NBP pozywa Agorę, dziennikarkę "GW" i posła PO

Tekst w "GW" dotyczył powiązań prezesa NBP Adama Glapińskiego z Jarosławem Kaczyńskim (screen Tvn24.pl)

Narodowy Bank Polski pozwał Agorę (wydawcę m.in. "Gazety Wyborczej"), dziennikarkę Dominikę Wielowieyską i posła PO Sławomira Neumanna za naruszenie dóbr osobistych. Bank domaga się przeprosin i wpłaty 300 tys. zł na cele społeczne. Spółka do czasu rozstrzygnięcia sądowego nie komentuje sprawy.

Chodzi o artykuł autorstwa Dominiki Wielowieyskiej: "Glapiński. Bez niego nie byłoby PiS" opublikowany w "GW" 17 listopada 2017 roku. Tekst dotyczył powiązań prezesa NBP Adama Glapińskiego z Jarosławem Kaczyńskim. Według NBP był nierzetelny, zawierał zmanipulowane informacje i przez to podważał zaufanie "potrzebne do prawidłowego funkcjonowania instytucji" - czytamy we fragmentach pozwu, który cytuje "GW".

Jak podaje dziennik, pozwani zostali: spółka Agora, Dominika Wielowieyska oraz poseł PO Sławomir Neumann, którego następującą wypowiedź autorka zacytowała w artykule: "Trzy najważniejsze osoby z rynku finansowego są zaangażowane w gangsterski proceder. Szef KNF, prezes NBP i prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego". Od każdej ze stron NBP domaga się wpłaty po 100 tys. zł na cele społeczne i przeprosin.

– Czekamy na rozstrzygnięcie sądowe. Do tego czasu nie będziemy podejmować żadnych kroków i komentować sprawy – mówi "Presserwisowi" Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Agory.

Pod koniec listopada pełnomocnicy NBP złożyli do sądu wnioski o zabezpieczenie roszczeń procesowych, w których domagali się m.in. usunięcia z "GW" i "Newsweeka" tekstów łączących NBP z aferą KNF. W ostatni poniedziałek sąd oddalił dwa z tych wniosków, jeden wciąż czeka na rozpatrzenie.

(KW, 08.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Luty 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Przegląd Sportowy", "Sport" i "Piłka Nożna" z dodatkami na start Ekstraklasy

"Przegląd Sportowy" i "Sport" ukażą się z dodatkami na kredowym papierze. Wydawca "Piłki Nożnej" umieścił "Skarb Piłkarski" w grzbiecie tygodnika

Dzienniki "Przegląd Sportowy" (Ringier Axel Springer) i "Sport" (Whizz) oraz tygodnik "Piłka Nożna" (Profus Management) przygotowały dodatki z okazji wznowienia rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy.

"Skarb Kibica" przygotowany przez zespół "Przeglądu Sportowego" ukazał się w piątek. Będzie dołączony do głównego wydania gazety. Liczy 100 stron i razem z dziennikiem kosztuje 6,90 zł. Zamieszcza m.in. składy wszystkich drużyn Ekstraklasy, sylwetki trenerów i gwiazd zespołów, spis transferów, terminarze oraz statystki.

Także w piątek wraz z dziennikiem „Sport” ukazał się „Skarb na Ligę”. Kosztuje 5,50 zł i liczy 60 stron. Oprócz składów, terminarza, historii i statystyk znajdą się w nim analizy.

Od wtorku w kioskach dostępny jest tygodnik „Piłka Nożna” wraz ze „Skarbem Piłkarskim” wewnątrz numeru. Wydanie ma 72 strony, z czego „Skarb” liczy 24. Każdemu z 16 klubów Ekstraklasy poświęcono osobną stronę. Numer specjalny tygodnika, razem z dodatkiem, kosztuje 7 zł.

(PAZ, 08.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.