Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP chce przeprosin od Towarzystwa Dziennikarskiego

Seweryn Blumsztajn informuje, że Towarzystwo Dziennikarskie nie zamierza przepraszać TVP (fot. screen: YouTube/Newsweek Polska)

Telewizja Polska wysłała do Towarzystwa Dziennikarskiego wezwanie przedprocesowe. Żąda przeprosin za naruszenie dóbr osobistych w oświadczeniu "Dość nienawiści w TVP" i wpłaty 1 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od każdej osoby, która się pod nim podpisała. Towarzystwo nie zamierza przepraszać.

Oświadczenie "Dość nienawiści w TVP" zostało wydane przez Towarzystwo Dziennikarskie 15 stycznia. Oskarżało telewizję kierowaną przez prezesa Jacka Kurskiego m.in. o naruszenie zasad etyki dziennikarskiej, stronniczość i łamanie przepisów Ustawy o radiofonii i telewizji. Podpisało się pod nim 47 osób, w tym m.in. Jacek Żakowski, Bianka Mikołajewska, Wojciech Czuchnowski, Renata Kim i Przemysław Szubartowicz. Centrum Informacji TVP tłumaczy, że wysłało przedsądowe wezwanie, ponieważ "Towarzystwo Dziennikarskie naruszyło dobre imię spółki". "Jeśli Towarzystwo Dziennikarskie nie przeprosi Telewizji Polskiej, spółka podejmie dalsze kroki prawne" – czytamy w przesłanym oświadczeniu.

Seweryn Blumsztajn, prezes Towarzystwa Dziennikarskiego w rozmowie z nami informuje, że organizacja nie zmieniła zdania na temat dziennikarstwa uprawianego w TVP i nie będzie jej przepraszać. – Nie zgadzamy się na cenzurowanie naszych opinii. Szykujemy się na proces – mówi Blumsztajn.

(KW, 07.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.